۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
شکست حباب مسکن در راه است

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بهای فعلی مسکن، قیمت واقعی نیست و حباب زیادی دارد.

به گزارش صدای بورس، محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: روند نزولی که در بارار ارز و طلا آغاز شده است، تاثیر مثبتی در شکست حباب مسکن دارد.

وی در ادامه گفت: مسکن به یک‌ کالای سرمایه ای تبدیل شده است و همزمان با بازار رقیب رشد کرده که باعث شده تا قیمت های فعلی، واقعی نباشد.

به گفته معاون وزیر راه و شهرساری قیمت مسکن چندین برابر افزایش قیمت مصالح ساختمانی رشد داشته که ناشی از رقابت با بازارهای موازی وتاثیرگذار است.

محمودزاده گفت: سال گذشته در قیمت مصالح ساختمانی رشد داشتیم اما رشد قیمت مسکن متناسب با رشد مصالح و زمین نبوده است و در رقابت با بازارهای رقیب دچار حباب قیمتی شده است.


بیشتر بخوانید:

نسخه ۱۸ بندی اتاق بازرگانی برای بورس


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: این ایراد به وضعیت کنونی اقتصاد وارد است که مسکن تبدیل به کالای سرمایه ای شده و روند قیمت گذاری را دچار بحران کرده است.

وی پیش بینی کرد که همزمان با بهبود شرایط سیاست خارجی،  کاهش قیمت در بازارهای رقیب از جمله طلا بورس و ارز رخ داده و شاهد کاهش قیمت ها در بازار مسکن باشیم.

محمودزاده گفت: روند نزولی که دربارار ارز و طلا آغاز شده است تاثیر مثبتی در شکست حباب مسکن دارد و در بازار مسکن تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

منبع: ایرنا

کد خبر 431958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =