افزایش ضریب نفوذ بازار با صدور مجوز کارگزاری‌ها

یک کارشناس بازارسرمایه گفت:در ارائه مجوزها باید شرایطی مانند اهلیت و صلاحیت افراد حقیقی و حقوقی مدنظر قرار داده شود چرا که با این کار بازار عمق بیشتر و جایگاه بهتری پیدا می‌کند.

صدای بورس، فاطمه‌ حیدرپور؛ اخباری درباره تسهیل صدور مجوز کسب و کار، مبنی بر فراهم شدن شرایط صدور مجوز راه اندازی کارگزاری‌های جدید به سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ شده است. ابوالقاسم آقادوست، کارشناس و تحلیگر  بازار سرمایه درباره این دستورالعمل و تسهیل صدور مجوزها در کارگزاری‌ها گفت: این دیدگاهی است که سازمان بورس درحال پرداخت به آن است و همه این اقدامات در راستای عمیق تر کردن بازار، شکستن انحصارها و درگیر کردن افراد فعال واقعی انجام می‌شود. این مصوبه‌ها در حقیقت کمک‌کننده به بازار و برای افزایش ضریب نفوذ بازار سرمایه و توسعه آن در کشور است.

این کارشناس بازارسرمایه درباره اینکه این مجوزها به چه کسانی و با چه شرایطی داده می‌شود، ادامه داد: در ارائه مجوزها باید شرایطی مانند اهلیت و صلاحیت افراد حقیقی و حقوقی مدنظر قرار داده شود چرا که با این کار بازار عمق بیشتر و جایگاه بهتری پیدا می‌کند.

وی درباره ظرفیت و نیاز بازار هم افزود: با توجه به سرعت پایین اختصاص مجوزها و با توجه به درگیر بودن افراد زیادی در بازار سرمایه، بخصوص افراد تحصیلکرده مرتبط و افراد جوان با ظرفیت بالا که در شرکت‌ها و نهادهای مالی مشغول به کار هستند، این مهم  فرصت مناسبی برای استفاده از این شرایط است.


بیشتر بخوانید:
معاملات الگوریتمی بالاخره خوب یا بد؟!آقادوست به اثرات جانبی این درخواست هم  اشاره و بیان کرد: دستورالعمل‌های زیادی مانند مجوزهای سبدگردانی، تامین سرمایه و کارگزاری و همچنین بیشتر کردن دامنه اختیارات بعضی از نهادهای مالی و افزایش یا تغییر این اختیارات برای تسهیل امور در دستور کار قرار دارد که در راستای صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر مقررات‌زدایی است.

این فعال بازار سرمایه درباره ساختار اجرای این طرح گفت: در همه جای دنیا مقام مسئولی برای فیلتر و نظارت وجود دارد که این مجوزها را به متقاضیان واقعی و افرادی که می‌خواهند سالها در بازار ماندگار باشند ارائه می‌کنند.

کد خبر 431817

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =