انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، مهم‌ترین مرحله از آزادسازی سهام عدالت

فهیمی در خصوص انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت که بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور محسوب می‌شود، توضیحاتی داد.

به گزارش صدای بورس، حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: در طرح آزادسازی سهام عدالت تا به حال شش مرحله را پشت سر گذاشته ایم. اکنون وارد مرحله ششم یعنی انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت شده ایم و این مدیریت سهام عدالت نیز مهم‌ترین مرحله از طرح آزادسازی این سهام است.

او ادامه داد: بعد از انتخاب مدیران، بحث رقابت مطرح خواهد شد. مدیر متخصص می‌تواند دارایی‌های مردم در استان خود را با مدیریت صحیح تقویت کند و به حداکثر برساند.

فهیمی با اشاره به جاماندگان سهام عدالت اظهار کرد: سهام عدالت طرح مستمری نبوده و یکبار اجرا شده است. در شرایط فعلی هنوز طرح مشخصی درباره آن مطرح نشده است.

جزئیات اعطای کارت اعتباری سهام عدالت

او درباره کارت های سهام عدالت بیان کرد: یکی از مباحث برای ماندگاری سهام، طرح اعطای کارت های اعتباری است که پشتوانه آن نیز همین دارایی سهام عدالت است.

فهیمی اظهار کرد: دریافت کارت و مراحل وثیقه گذاری آن به صورت غیر حضوری فراهم شده است. متقاضیان می توانند با ثبت مشخصات خود در سجام مراحل کار را انجام دهند. کسانی که در سجام ثبت نام کرده اند با مراجعه به بانک هایی که شماره حساب آن را در سجام اعلام کرده اند، می توانند درخواست کارت اعتباری داشته باشند.

او درباره کسانی که سهام عدالت را به فروش رسانده اند، ادامه داد: هیچ گونه فروش سهمی در مورد سهام عدالت اتفاق نیفتاده و صرفا ثبت فروش بوده است. فعلا مشتری برای خرید سهام عدالت وجود ندارد.

این مقام مسئول افزود: در روش مستقیم از 19 میلیون نفری که قصد خرید داشته اند، حدود سه میلیون و 200 هزار نفر سهام خود را فروخته اند و نقد شده است. 14 میلیون باقی مانده نمی توانند در انتخابات شرکت کنند مگر اینکه سهام خود را بفروشند و دست به دست کنند.

تمام حقوق سهام عدالت متوفیان به وراث پرداخت خواهد شد

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت در توضیح سهام عدالت فوت شدگان اظهار کرد: نزدیک به 2 میلیون و 600 هزار نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده اند. 120 هزار نفر از وراث این فوت شدگان به دادگاه مراجعه کرده و گواهی حصر وراثت را در سامانه ثبت کرده اند و امکان ثبت غیر حضوری این گواهی در سامانه فراهم شده است.

او ادامه داد: تا زمانی که نقل و انتقال سهام فوت شدگان انجام نشده است، به جز حق رای، سایر حقوق مالی این دسته از سهامداران مثل حق تقدم، سهام جایزه، سود سهام و ... محفوظ است و بلافاصله بعد از تخصیص پرداخت خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 431460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =