یارانه ۱۰۰ هزار تومانی ماه رمضان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

طبق مصوبه هیئت دولت ۲۵ هزار میلیارد ریال با عنوان یارانه معیشتی ماه رمضان به حساب ۶۰ میلیون نفر از مردم مشمول طرح معیشتی خانوارها واریز می شود.

به گزارش صدای بورس، طبق مصوبه هیئت دولت ۲۵ هزار میلیارد ریال با عنوان یارانه معیشتی ماه رمضان به حساب ۶۰ میلیون نفر از مردم مشمول طرح معیشتی خانوارها واریز می شود.

بر این اساس به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ابلاغ شده به حساب۶۰ میلیون نفر از مشمولان طرح معیشتی خانوارها مبلغ ۲۵هزار میلیارد ریال پرداخت شود. زمان دقیق واریز این یارانه معیشتی مشخص نیست،‌اما گویا قرار است با شروع ماه رمضان پرداخت این بسته کمک معیشتی هم شروع شود.

مبلغ این یارانه هم ۱۰۰ هزار تومان برای مشمولان معمولی و ۱۲۰ هزار تومان برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و بهزیستی است.

بیشتر بخوانید:
قیمت محصولات ایران خودرو در ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ +جدول

برای پرداخت این یارانه میزان درآمد یکی دیگر از شاخص‌هاست. بر اساس این شاخص حداقل درآمد ماهانه خانواده یک‌نفره باید چهار میلیون، خانواده دو نفره پنج میلیون، خانواده سه نفره ۶ میلیون و خانواده چهار نفره هفت میلیون و خانواده پنج نفر و بیشتر هشت میلیون تومان باشد.

این یارانه که فقط قرار است در یک نوبت پرداخت شود،‌به حساب خانوارهایی واریز می شود که دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان نباشند. خانوارهای که دارای دو واحد ملکی باشند و همچنین خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلان‌شهرها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد، مشمول دریافت یارانه معیشتی نمی شوند.

به خانوارهایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، بسته معیشتی تعلق نمی‌گیرد.

همچنین کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه پرداز، خانوارهای دارای بیش از سه سفر خارجی غیر زیارتی و گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ بیش از سه میلیارد ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند مشمول این یارانه معیشتی نمی شوند.

منبع: کاما پرس

کد خبر 431359

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
  0 0
  خجالت بکشین اره بابامردم خراماپول یک کیسه برنج بدین به مردم حداقل
 • IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
  2 1
  مگر قرار نبود برای ۴نفره ۱۷۲ هزار باشه.چرا ۱۵۳۰۰۰ شده
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۶
  0 0
  لطفا رئیس و مسعولین بیشتر کمک کنید حتی این پولی که قراره به مردم بدهین 4کیلو سیب زمینی نمیکنه دیگه اینقدر شرط و شروط نمیخواد نفری 100 هم شده پول
 • ماکه خانواده ای چهارنفره هستیم تاکنون هیچ معیشتی د IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۸
  0 1
  تاکنون هیچ معیشتی هم دریافت نکردیم لابدبگیدکجااعتراض کنیم خدانگذره حق ماراضایع میکنند
 • صبوری IR ۲۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
  1 0
  100 هزار تومان کی واریز میشود