۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
روز قرمز پوشی بورس در اروپا و آسیا

برخلاف شاخص های آمریکایی، شاخص های اروپایی و آسیایی هفته را با ریزش به پایان بردند.

به گزارش صدای بورس، سخنان جدید رییس بانک مرکزی آمریکا باعث اطمینان خاطر بیشتر معامله گران نسبت به آرامش بازارهای پولی شده است.

جروم پاول با بیان اینکه بانک مرکزی ابزارهای لازم را برای مدیریت فشار تورمی در اختیار دارد، افزود: به تدریج که اقتصاد به سمت بازگشایی حرکت کند سیاست ها عادی تر خواهد شد. وی همچنین وعده داد در صورتی که مسیر حرکت تورم به گونه ای باشد که خطر تغییر انتظارات بازار را تشدید کند، بانک مرکزی وارد عمل شود. در مدل جدید سیاست گذاری فدرال رزرو قرار است اجازه عبور محدود نرخ تورم از سطح دو درصدی داده شود. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۳ هزار و ۵۹۴.۳۶ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۲۴ درصد افزایش تا سطح ۴۱۰۶.۸۲ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۴ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۸۳۵.۴۴ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۲ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۷۶۸.۰۸ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۰۷ درصد پایین رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۶۹۸.۸۰ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" ریزش ۱.۵۰ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۳۵.۳۴ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۰۵ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۹۹۵.۱۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۸ درصد ریزش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۹۱۵.۷۵ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۲۱ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۲۳۴.۱۶ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۰۶ درصدی در سطح ۶۱۶۹.۴۶ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۸۳ درصد پایین رفت و به ۸۵۶۵.۸۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 431218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =