شرکت‌های بورسی سوددهی دارند

وزیر اقتصاد درباره روند بورس در سال ۱۴۰۰ نیز گفت: خوشبختانه بعد از سال تحویل، رئیس بورس به صورت مفصل در برنامه‌های صدا و سیما حاضر شد و درباره شرایط بورس و برنامه‌های بازار سرمایه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش صدای بورس، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد افزود: آنچه که اکنون می‌توانم بگویم این است که خوشبختانه در آغاز سال تمام متغیرهای اقتصادی مؤثر بر تحولات بورس و شرایط آن، نشان دهنده پایداری در بازار بورس هستند.

بیشتر بخوانید:

پالایش سرخ رنگ هفته را تمام کرد

دژپسند گفت: تحلیل گران مطرح کرده اند روند بورس در ایران با توجه به متغیرهای بنیادی که وجود دارد، باید روندی را طی کند که به تعادل پایدار برسد، ضمن اینکه در جلسه شورای عالی بورس که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد به دنبال پایداری و تعادل بورس و مؤلفه‌های آن هستیم.

وی افزود: خوشبختانه شرایط شرکت‌های بورسی از نظر سودآوری خیلی خوب است این یک نکته مثبتی است، ضمن اینکه برخی شرکت‌های صادراتی به دلیل فراهم شدن صادرات بیشتر برای آن‌ها وضعیت بهتری خواهند داشت، بنگاه‌ها در حال افزایش استفاده و بهره‌برداری از ظرفیت اسمی خود هستند و سودشان در حال افزایش است و این متغیر روی سودآوری بنگاه‌ها اثر می‌گذارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: کسانی که در بازار سرمایه فعال هستند باید بدانند که اقتضا فعالیت در بازار سرمایه محاسبه گری و دقت در خرید و فروش است بنابراین برخورد و رفتار هیجانی در خرید و فروش به نفع هیچکس نیست، چون بعضی‌ها احساس می‌کنم در فروش دچار رفتار هیجانی می‌شوند.

وی افزود: این در حالی است که سهام علاوه بر قیمت، سودآوری هم دارد و در پایان مجامع به هر سهم سودی تعلق می‌گیرد.

منبع: مهر

کد خبر 430817

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =