۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
اونس طلا کاهش یافت

در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی قیمت طلا کاهش پیدا کرد.

به گزارش صدای بورس، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۳۸ دلار و ۹۳ سنت رسید. در بازار آمریکا هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۳۸ دلار بسته شد.

دیوید میدن، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس اظهار کرد: طلا بایستی بالاتر می رفت اما چنین اتفاقی نیافتاد. اگر دلار و بازده اوراق قرضه رشد کنند، طلا ممکن است کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.

اونس طلا در طول معاملات روز دوشنبه که سرمایه گذاران تحت تاثیر تصمیم بانک مرکزی ترکیه برای تغییر رییس خود، به سمت خرید دلار و اوراق قرضه دولتی هجوم بردند، حداکثر یک درصد ریزش قیمت داشت.

بیشتر بخوانید:

دلار برای دومین روز پایین آمد

به گفته میدن، اگر شهروندان ترکیه نگران سقوط ارزش لیره باشند، به دنبال خرید دلار آمریکا و طلا خواهند بود اما این نقطه ای است که در آن نگرانی ایجاد می شود زیرا کنترلهای سرمایه مانع ورود پول به این کشور می شود و دسترسی مردم به دلار و به نوبه خود طلا در چند هفته آینده ممکن است دشوار باشد.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که مانع صعود قیمت طلا شد، صعود وال استریت بود.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در شرکت آر جی او فیوچرز اظهار کرد: معامله گران پیش از این که پول جدیدی وارد معاملات شود، منتظرند اونس طلا به بالای ۱۷۵۰ دلار صعود کند. سیاست نرخ بهره اندک بانک مرکزی آمریکا می تواند قیمت طلا را تا پایان سال افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۶۰۶ دلار و ۲۴ سنت رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، به ۱۱۸۲ دلار و ۸۷ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با دو درصد کاهش، در ۲۵ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

منبع: ایسنا

کد خبر 430598

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • عقب نشینی طلا در بازار جهانی

  عقب نشینی طلا در بازار جهانی

  امروز قیمت طلا در معاملات بازار جهانی با توجه به احتمال توافق مقدماتی بین آمریکا و چین، به کم‌ترین حد خود در یک هفته گذشته رسید.

 • قیمت جهانی طلا در ۹۹/۱۲/۶

  قیمت جهانی طلا در ۹۹/۱۲/۶

  روز چهارشنبه قیمت طلا در معاملات بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت.

 • قیمت هر اونس طلای تحویل فوری چند؟/ تحولاتی که قیمت طلا را تحت تاثیر قرار دادند

  قیمت هر اونس طلای تحویل فوری چند؟/ تحولاتی که قیمت طلا را تحت تاثیر قرار دادند

  بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۰۷ دلار و ۲۹ سنت رسید.

 • ارزانی طلا رکورد زد

  ارزانی طلا رکورد زد

  قیمت طلا پس از اینکه سقوط به پایین مرز ۱۲۰۰ دلار تقاضا برای خرید ارزان را تقویت کرد، در معاملات روز سه شنبه از پایینترین قیمت خود در ۱۸ ماه گذشته بهبود یافت.

 • طلا متوقف شد

  طلا متوقف شد

  بهای طلا که در پایان معاملات هفته گذشته به بالاترین حد در یک ماه اخیر صعود کرده بود، در بازار معاملات آتی آمریکا با ۱.۱ درصد کاهش به ۱۷۳۲ دلار و ۹۰ سنت رسید.

 • طلای جهانی یک درصد گران شد

  طلای جهانی یک درصد گران شد

  قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر اُفت ارزش دلار ضعیف تر و خوش بینی به تصویب بسته کمک مالی جدید در آمریکا، یک درصد افزایش یافت.

 • قیمت طلای جهانی گران‌تر شد

  قیمت طلای جهانی گران‌تر شد

  قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین و نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را تقویت کرد یک درصد افزایش پیدا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =