۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۹
شاخص بورسی اروپا و آسیا بالا رفت

در حالی که شاخص بورسی اروپا و آسیا بالا رفت همه شاخص های مهم بورس وال استریت ریزش کردند.

به گزارش صدای بورس، در آماری ناامیدکننده برای اقتصاد آمریکا، رشد بخش خرده فروشی در ماه فوریه منفی سه درصد بوده که این رشد ۱۰.۶ درصد کمتر از رشد ثبت شده این بخش در ماه قبل و کمترین رقم ماهانه ثبت شده از ماه آوریل سال قبل تاکنون بوده است. با توجه به نقش بالای این بخش در رشد اقتصادی آمریکا انتظار می رود این آمار روی رشد فصلی بهار تاثیر به سزایی داشته باشد. به گفته دفتر سرشماری آمریکا، به جز بخش فروش سوخت، سایر بخش ها از جمله بخش خودرو، لوازم منزل، فروشگاه های زنجیره ای، لباس فروشی ها،  سالن های زیبایی و درمانگاه ها رشد منفی داشته اند. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها نزولی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۳۳ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۲ هزار و ۸۴۵.۶۱ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۸ درصد ریزش تا سطح ۳۹۶۱.۷۰ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۰۸ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۴۷۰.۰۲ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۵۲ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۹۲۱.۰۱ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۶۷ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۲۷.۶۹ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۸۷ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۷۹.۳۶ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۸ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۸۲۷.۱۴ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۸۰۳.۶۱ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۶۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۵۵۷.۸۸ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۳۲ درصدی در سطح ۶۰۵۵.۴۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۲۶ درصد بالا رفت و به ۸۶۵۷.۷۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 430355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =