۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
بورس های اروپایی قرمزپوش شدند

شاخص های بورسی اروپا نسبت به روز گذشته کاهش یافتند. این در حالی بورد که سهام وال استریت بالا رفت.

به گزارش صدای بورس، داده های منتشر شده جدید نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا به نحو قابل توجهی از شدت حضور خود در بازار اوراق و میزان خرید اوراق بدهی کاسته است. اگرچه احتمال توقف کامل سیاست های محرک بانک مرکزی در مقطع کنونی بعید به نظر می رسد اما با توجه به اوج گیری تورم در بسیاری از کشورهای اروپایی این احتمال مطرح است که به تدریج از ابعاد این برنامه کاسته شود. برخلاف بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی آمریکا به سیاست های حمایتی خود ادامه می دهد و رییس این بانک نیز صراحتا گفته است شرایط فعلا تا بازگشت به قبل کرونا فاصله دارد. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۹ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۲ هزار و ۸۴۰.۸۵ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۲۷ درصد صعود تا سطح ۳۹۵۳.۸۸ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۷ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۴۱۲.۷۸ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۱۷ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۷۶۶.۹۷ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۳۳ درصد بالا رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۸۳۳.۷۷ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افت ۲.۱۵ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۰۲۵.۵۴ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۰۹ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۷۷۳.۰۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۱۷ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۴۹.۷۰ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۲۸ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۴۶۱.۴۲ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۱۷ درصدی در سطح ۶۰۳۵.۹۷ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۱۱ درصد پایین رفت و به ۸۶۳۵.۴۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 430329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =