روند صعودی بورس‌های جهانی متوقف شد

برخی از شاخص های مهم بورسی جهان نتوانستند به روند صعودی خود ادامه دهند.

به گزارش صدای بورس، پس از تصویب بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری پیشنهادی دولت بایدن برای حمایت از بخش های مختلف اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای کرونا در مجلس سنا و کنگره، جو بایدن این مصوبه را امضا کرد تا بزرگ ترین بسته محرک مقابله با کرونا در این کشور رسما اجرایی شود. این بسته شامل پرداخت یارانه نقدی ۱۴۰۰ دلاری به خانوارهای آمریکایی و هم چنین وام های کم بهره برای کسب و کارهای کوچک و متوسط نیز می شود. دموکرات ها در تلاش هستند تا سطح حداقل دستمزد را به ۱۵ دلار در هر ساعت افزایش دهند. 

بورس آمریکا

در وال استریت بیشتر شاخص ها نزولی بودند؛ تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۲ هزار و ۷۱۴.۸۸ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۸ درصد کاهش تا سطح ۳۹۳۲.۲۰ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۰۵ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۲۵۸.۵۷ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۱.۷۳ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۷۱۷.۸۳ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۲.۲ درصد پایین رفت و در سطح ۲۸ هزار و ۷۳۹.۷۲ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۰۶ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۱۴۶.۳۸ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۷۹ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۷۶۶.۸۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۳۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۷۶۱.۴۸ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با کاهش ۰.۴۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۴ هزار و ۵۰۲.۳۹ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۲۱ درصدی در سطح ۶۰۴۶.۵۵ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۶ درصد بالا رفت و به ۸۶۴۴.۵۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 430082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =