معرفی واجدان شرایط مسکن ارزان قیمت

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه گفت: واجدان شرایط دریافت تسهیلات مسکن ارزان‌قیمت ثبت‌نام‌شدگان طرح مسکن ملی و دهک‌های یک تا سه درآمدی هستند که واجدان شرایط از سوی وزارت راه به بانک رسالت معرفی می‌شوند.

به گزارش صدای بورس، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت بین وزارت راه و شهرسازی و بانک قرض‌الحسنه رسالت، افزود: این نخستین تفاهم‌نامه‌ای است که به شیوه قرض‌الحسنه در کشور برای تولید مسکن به امضا می‌رسد.

معاون مسکن و ساختمان ادامه‌داد: ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره با سود چهار درصد به متقاضیان واجد شرایطی که جزو دهک‌های کم درآمدی یک تا سه هستند از سوی بانک رسالت پرداخت می‌شود.

وی گفت: ساز و کار به این ترتیب است که اسامی واجدان شرایط از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک رسالت معرفی می‌شود و افرادی می‌توانند در این طرح مشارکت داشته باشند که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌ و جزو دهک‌های یک تا سه درآمدی هستند.

محمودزاده بیان‌داشت: در عین حال بخشی از افرادی که مشمول این تفاهم‌نامه می‌شوند، جزو افرادی هستند که عضو باشگاه بانک رسالت هستند.

برپایه این گزارش، در این تفاهم‌نامه مقرر شده تا به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک‌های کم‌درآمدی جامعه هستند (دهک‌های یک تا سه) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد چهار درصد تعلق بگیرد که در اجرای این طرح، خانوارهای کم‌درآمد تازه ازدواج‌کرده و سرپرست خانوارهایی که دارای سه فرزند و بیشتر هستند، در اولویت هستند.

وی توضیح‌داد: در خصوص چگونگی اجرای این طرح هشت ماه مطالعه شد و امروز ۱۲ اسفند با امضای تفاهم‌نامه گام نخست آن اجرایی و عملیاتی شد.

محمودزاده خاطرنشان‌کرد: چگونگی اجرای این تفاهم‌نامه در قالب بخشنامه‌ها در اختیار بانک رسالت قرار داده شده است.

مدت زمان اجرای این تفاهم نامه سه سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه پنج سال تعیین شده است.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام‌ها و مشارکت در این طرح هستند از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام و معرفی خواهند شد.

منبع: ایرنا

کد خبر 429509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =