شکستن رکورد تولید فولاد و گندله چادرملو

با استفاده از محصول آهن اسفنجی گرم در بهمن ۹۹ این موفقیت کسب شد.

 به گزارش صدای بورس، با  ذوب ۹۷ هزارو ۲۴ تن فولاد بالغ بر ۹۵ هزار  و ۱۲۱ تن شمش فولادی تولید شد . این برای نخستین بار است که ظرفیت تولید  شمش فولاد از مرز ۹۵ هزارتن در ماه عبور میکند.

این موفقیت در حالی بدست آمده است که مراحل تست  و راه اندازی سیستم هات شارژ برای تولید  آزمایشی محصول آهن اسفنجی گرم در واحد مگا مدول احیا مستقیم چادرملو  نیز با موفقیت  انجام شد و انتظار می رود در طی چند ماه آینده برای تولید پایدار و پیوسته مراحل نصب به اتمام  رسیده و سیستم هات شارژ بطور کامل در مدار تولید قرار گیرد. یادآوری می‌شود در آذرماه امسال  ظرفیت تولید شمش فولادی این کارخانه به ۹۳ هزارو ۲۵۰ تن رسیده بود .

از سوی دیگر طی ۱۱ ماه گذشته در واحد گندله سازی مجتمع صنعتی چادرملو رکورد تولید فراتر از انتظار شکسته شد و  در یک ماه مانده به پایان سال از ظرفیت تولید اسمی عبور کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۰ هزار تن بیشتر تولید شد.

ناصر تقی زاده مدیر عامل چادرملو کسب موفقیت های پی در پی دو مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو را به همه تلاشگران این مجموعه ها تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد روند موفقیت های کارگران و کارکنان سخت کوش چادرملو در افزایش تولید محصولات که در سال جهش تولید بدست آمده است، سال آینده نیز پر رنگ تر از امسال تداوم یابد.

کد خبر 428987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =