درآمد آریاساسول ۹۵ درصد رشد داشت

پلیمر آریا ساسول در دوره یازده ماهه منتهی به بهمن ۹۹ مبلغ ۱۵۴,۷۳۶ میلیارد ریال فروش محقق کرده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد ۹۵ درصدی همراه بوده است.

به گزارش صدای بورس، مبلغ فروش بهمن ۱۸,۵۳۷ میلیارد ریال محقق شده که کاهش ۱۴ درصدی نسبت به ماه گذشته دارد ولی از متوسط مبلغ فروش در ده ماه گذشته ۳۶ درصد بیشتر است. از نظر فصلی تاکنون بهترین عملکرد فروش شرکت در فصل پاییز بوده و حالا متوسط فروش در دو ماه دی و بهمن ۱۱  درصد از متوسط پاییز بالاتر بوده است.

تناژ فروش بهمن نسبت به ماه گذشته ۶ درصد کاهش داشته و مقدار کل تناژ فروش از ابتدای سال تا بهمن نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش نشان میدهد.

همانطور که از نمودار مشخص است در نرخ های فروش محصولات اصلی نسبت به ماه گذشته کاهش جزئی دیده  میشود. در مقایسه با بهمن ماه سال گذشته رشد ۱۵۰ درصد نرخ فروش محصولات را شاهد هستیم.

بررسی عملکرد آریا در بهمن 

شرکت در بهمن ۸۶ هزار تن محصول فروخته است که ۵۵ هزار تن آن صادراتی بوده است. متوسط فروش ماهانه  سال جاری ۹۱ هزار تن است. فروش ۱۱ ماهه امسال رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه ۹۸ دارد.

درآمد فروش آریا در سه ماه ابتدایی سال به ترتیب ۷۳۴، ۹۰۶ و ۸۳۸ میلیارد تومان بوده و در سه ماهه دوم به ترتیب ۱.۱۷۴، ۱.۱۷۱ و ۱.۳۵۶ میلیارد تومان فروش گزارش کرده بود. در پاییز ارقام فروش از مهر برابر ۱.۶۰۳،  ۱.۵۶۳ و۲.۲۱۴  میلیارد ثبت شد. در دی ماه هم عدد خوب ۲.۱۶۷ میلیارد تومانی را دارد و بهمن نیز ۱.۸۵۳ میلیارد فروش روانه کدال کرده است. فروش ۱۱ ماهه سال جاری رشد ۹۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ دارد.

متوسط نرخ پلی اتیلن آریاساسول در فصل اول و دوم ۹۹ به ترتیب ۱۰۳.۷۱۳ و ۱۵۸.۸۷۵ ریال برای هر کیلو بوده است در فصل سوم به متوسط ۲۴۱.۶۵۲ و در دی با رشد ۲ درصدی نسبت به آذر، ۲۶۲,۷۱۰  و در بهمن نیز ۲۴۵.۴۵۷ ریال است. نرخ های فعلی نسبت به  میانگین ۱۱ ماهه امسال رشد ۳۳ درصدی دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت پلیمر آریاساسول

کد خبر 428970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =