افتتاح طرح های جدید «کسعدی» در آستانه ۶۰سالگی

همایش چند قدم تا تهران همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی صبح روز دوشنبه ۴ اسفند ۹۹ با حضور مدیران کارخانه کاشی و سرامیک سعدی، شرکت سرمایه گذاری صدر تامین ، بانک ملی ایران در محل کارخانه در شهر ری برگزار شد.

به گزارش صدای بورس مجتبی مالکی مدیرعامل کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت میلاد امام جواد (ع) به گزارش عملکرد و طرح های آتی مجموعه پرداخت .

مالکی گفت: ظرفیت فعلی تولید کارخانه ۳.۶۰۰.۰۰۰ متر مربع درسال و شامل سه خط تولید است .

وی در خصوص ۲ طرح توسعه ای شرکت بیان کرد: طرح توسعه اول شامل افزودن یک خط تولید جدید با ارتقا ۱۰ درصدی سطح اشتغال و ۱۵ درصدی در ظرفیت تولید با رویکرد تکمیل سبد محصولات کاشی کف در افق زمانی ۱۴۰۰ و طرح توسعه دوم، افزودن دو خط پیشرفته تولید با ارتقا ۱۰۰درصدی طرح اشتغال و افزایش ظرفیت تولید تا ۱۰میلیون متر مربع در افق زمانی ۱۴۰۲ با رویکرد تکمیل سبد محصولات کاشی کف و دیوار و تولید کاشی های پولیشن وپرسلان با مشارکت بانک ملی ایران و شرکت سرمایه گذاری صدر تامین خواهد بود.

وی افزود: میزان تولید ۹ماهه سال جاری شرکت نسبت به سال گذشته ۱۴درصد و میزان فروش آن در همین بازه زمانی ۹۰درصد رشد داشته است.

مالکی همچنین اضاف کرد : شرکت کاشی و سرامیک سعدی، رتبه پنجم صادرات در بازارهای بین المللی را داشته و در صورتی که در افق ١۴٠۴ بتوانیم ٧٠٠میلیون متر مربع کاشی تولید کنیم، جز  ۴کشور برتر خواهیم شد.

مدیرعامل کارخانه کاشی سعدی تهران اظهار کرد: ویژگی‌های شرکت کارخانه‌جات کاشی و سرامیک سعدی  در سال تحقق چشم‌انداز،  دستیابی به جایگاه ۵برند برتر کاشی و سرامیک ایران در بازار بورس، قرار گرفتن در جمع ۵شرکت برتر صادرکننده به کشورهای آسیایی جنوب غربی از منظر سهم صادرات از تولید کل، قرار گرفتن در سبد انتخاب مشتریان تهرانی در خرید محصولات کاشی و سرامیک و... خواهد بود.

مالکی بیان کرد: چشم‌انداز این شرکت از سال ٩٩ تا ١۴٠۴، تبدیل شدن به برند برتر کاشی و سرامیک در بازار ایران و آسیای جنوب غربی خواهد بود.

غلامرضا سلیمانی،مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین (تاصیکو)نیز در این مراسم گفت : هلدینگ صدر تامین در بخش مدیریتی و در راستای جهش تولید در ده ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته ۶درصد رشد تولید ، ۷درصد رشد صادراتی،۹۰درصد رشد فروش،۱۳۳درصد رشد سود عملیاتی داشته است.

وی در خصوص شستا گفت: شستا حدود پنح سال است که در سیستان و بلوچستان در حوزه اکتشاف فعالیت دارد و ما گواهی کشف بزرگترین معدن پلیمتال بزرگ کشور را گرفتیم، این اتفاق سبب شده تا چرخه‌ای از کسب و کار اتفاق بیافتد و ٨٠٠ الی ٩٠٠ نفر به اشتغال برسند و در دو سال آینده نیز به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین به تامین مواد اولیه کارخانه‌های تولید کشور کمک کرده ایم.

هادی کمالی، مدیر عامل شتاب‌دهنده صدر فردا نیز در این مراسم بیان کرد: اگر سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی را شاه بیت فضای اقتصادی کشور در نظر بگیریم و آن سیاست‌ها را مورد مطالعه قرار دهیم،  ایجاد جریان نوآور با تاکید بر درونزایی اقتصاد کلمه کلیدی آن خواهد بود که در برنامه‌های راهبردی  هلدینگ صدر تامین و شرکت‌های زیر مجموعه مورد توجه واقع شده است و همسو با سیاست کلان مقام معظم رهبری، در هلدینگ صدرتامین با درایت و حسن نظر مدیریت مجموعه در قالب شتاب‌دهنده صدر فردا متجلی شد که امیدوارم بتواند پلتفرمی برای توسعه نوآوری در خانواده صدر تامین و در بخش معدن و صنایع معدنی کشور باشد.

وی افزود: ماموریت‌های صدر فردا پاسخ به نیاز های فناورانه که شرکت‌های هلدینگ صدر تامین با آن مواجه هستند، این نیاز می‌تواند قطعه، تجهیز ماشین آلات و... باشد. در شتاب‌دهنده صدر فردا تمام تلاش را خواهیم کرد تا قطعات شرکت‌ها را تامین و آنهایی که خارج از کشور است را نیز به روز رسانی کنیم و این اساسی‌ترین نقطه در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای جلوگیری از خروج ارز، حفظ جریان تولید و... خواهد بود.

در این مراسم،برند کاشی سعدی تهران، اولین مرکز نوآوری مواد ساختمانی ایران در تهران ، خط چهارم تولید کارخانه ، مرکز آموزش و مشاوره سعدی و درمانگاه دندانپزشکی جوادالائمه ، نمایشگاه و فروشگاه مرکزی کارخانه رونمایی و افتتاح شد .

 کارخانه کاشی و سرامیک سعدی در سال١٣٣٩ هجری شمسی در شهر ری فعالیت خود را آغاز کرد و در زمره قدیمی‌ترین کارخانه‌جات ایران قرار داد.این شرکت در دهه هشتاد به به روز ترین تجهیزات مجهز و قابلیت رقابت‌پذیری آن ارتقا یافت. تولید کاشی‌های ضداسیدی برای نخستین بار در کشور و نیز چاپ طرح‌های جدید با استفاده از تکنولوژی HD روی کاشی از جمله افتخارات این کارخانه در صنعت کاشی و سرامیک ایران است.

کد خبر 428954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =