بازار سرمایه عملکردی اصولی دارد

یک نماینده مجلس گفت: دخالت های غیر ضروری در بورس مفید نیست.

به گزارش صدای بورس، جعفر قادری، نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: من مخالف این طرح بودم، هر چند تحقیق و تفحص هم مشکلی در عملکرد بازارسرمایه ایجاد نمی‌کند، بلکه حتی معتقدم به افرادی که در تلاش برای تخریب اعتماد در سرمایه‌گذاران هستند، ثابت می‌کند این بازار عملکردی اصولی دارد.

قادری گفت: در حال حاضر تلاش‌های زیادی برای متهم کردن بازار سرمایه به نبود شفافیت وجود دارد. در صورتی که زیرساخت ها و ابزارهای نظارتی دقیقی که در بازار سرمایه وجود دارد و شفافیت معاملات، به ایجاد اطمینان و اعتماد در بازار سرمایه کمک کرده و خواهد کرد.

قادری با اعلام اینکه طرح مذکور را امضا نکرده است، افزود: باوجود مخالفت من با طرح چنین موضوعی، اما مطمئن هستم که مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند و حتی به مردم ثابت می کند که دخالت های غیرضروری در حوزه بازارسرمایه وجود ندارد. روال کار بازار به طور عادی در حال انجام است و مشکلی در عملکرد آن و جایی برای نگرانی سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

وی تاکید کرد: واکنش بازار به این تحقیق و تفحص نه تنها منفی نخواهد بود، بلکه مثبت هم ارزیابی می شود؛ زیرا از این طریق بسیاری از شایعات موجود در فضای بازار سرمایه از بین می‌برد.

منبع: سنا 

کد خبر 428873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =