۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
بورس‌های غربی در مدار صعود

مهمترین شاخص های بورسی در اروپا و آمریکا بالا رفتند.

به گزارش صدای بورس، بسیاری از کشورهای جهان در نتیجه شیوع کرونا با افزایش شدید میزان بدهی های خود مواجه شده اند به گونه ای که طبق اعلام موسسه مالی بین الملل از زمان شیوع این ویروس تاکنون بدهی های جهان ۲۴ ترلیون دیگر افزایش یافته و به ۲۸۱ تریلیون دلار رسیده است.

نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی جهان نیز طی این مدت به ۳۵۵ درصد رسیده است. به گفته این موسسه روند افزایش بدهی های جهانی امسال هم ادامه خواهد یافت و افزایش ۱۰ تریلیون دلارتاکنون بیش از ۱۱۱ میلیون و ۹۵ هزار و ۳۵۸ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که در این بین دو میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بورس آمریکا 

در وال استریت، بیشتر شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۱۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۱ هزار و  ۵۴۵.۳۳ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱ درصد کاهش تا سطح ۳۹۱۰.۲۱ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۱۶ درصد افزایش در سطح ۱۳ هزار و ۸۸۸.۱۸ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۷۲ درصدی تا سطح ۳۰ هزار و ۱۷.۹۲ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۰.۱۶ درصد بالا رفت و در سطح ۳۰ هزار و ۶۴۴.۷۳ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افزایش ۰.۱۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۷۷۸.۸۴ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۳۴ درصد ریزش و ایستادن در سطح ۶۷۹۳.۷۹ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است) 

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۶۲۴.۰۲ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۰.۷۷ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۹۹۳.۲۳ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۷۹ درصدی در سطح ۵۷۷۳.۲۵ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۱.۱۶ درصد بالا رفت و به ۸۱۵۱.۶۰ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 428776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =