همه بورس‌های مهم جهانی کاهش یافتند

بیشتر شاخص بورس‌های مهم جهانی عملکرد بدی داشته و پایین آمدند.

به گزارش صدای بورس، در شرایطی که بانک مرکزی آمریکا رسیدن به تورم بالای دو درصد را هدف گذاری کرده اما با وجود تزریق نقدینگی گسترده به بازارها، شتاب افزایش قیمت ها طبق انتظارات پیش نرفته به گونه ای که متوسط نرخ تورم بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه بدون تغییر نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به سطح ۱.۴ درصد رسید که این نرخ تورم ۰.۱ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی و بالاترین سطح تورمی ثبت شده در آمریکا در چهار ماهه اخیر بوده است. بیشتر تحلیلگران بر این باورند که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در محدوده فعلی باقی نگه خواهد داشت. 

آرتور هوگان- تحلیلگر ارشد بازار سرمایه در موسسه نشنال سکیوریتیز کورپوریشن - گفت: اکنون زمان آن رسیده است که توجه معامله گران و فعالان بازار به شاخص های بنیادی جلب شود.

بورس آمریکا 

در وال استریت، همه شاخص‌ها نزولی بودند تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۳ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۱ هزار و  ۵۲۹.۸۶ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۴ درصد کاهش تا سطح ۳۹۲۰.۰۷ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۴۸ درصد کاهش در سطح ۱۳ هزار و ۸۹۷.۸۷ واحدی بسته شد.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۱۹ درصدی تا سطح ۳۰ هزار و ۲۳۶.۰۹ واحدی پایین رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ کنگ ۱.۵۸ درصد پایین رفت و در سطح ۳۰ هزار و ۵۹۵.۲۷ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افت ۰.۶۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۷۶۸.۳۸ واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۰۱ درصد صعود و ایستادن در سطح ۶۸۸۵.۲۷ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است) 

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۱.۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۶۱۷.۱۵ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با افت ۰.۱۶ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۳ هزار و ۸۸۶.۹۳ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۶۵ درصدی در سطح ۵۷۲۸.۳۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۸ درصد پایین رفت و به ۸۰۵۰.۱۸ واحد رسید.

منبع: ایسنا

کد خبر 428752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =