تایید و صدور افزایش سرمایه پنج شرکت

افزایش سرمایه شرکت‌های آسان پرداخت پرشین، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها،‌قند هکمتان،‌ صنایع جوشکاب یزد و بیمه کارآفرین به تایید هیات مدیره، حسابرس و سازمان بورس و اوراق بهادار رسید.

شرکت آسان پرداخت پرشین
شرکت آسان پرداخت پرشین با نماد «آپ» در اطلاعیه‌ای در کدال اعلام کرد: پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ دو هزار و 650 میلیارد ریال به مبلغ پنج هزار و 558 میلیارد و 620 میلیون ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار سرمایه، بهبود نسبت های مالی و تامین سرمایه در گردش مورد نیاز جهت خرید پایانه های فروشگاهی در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ به تصویب هیئت مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده که اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.


شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها
شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها با نماد وسکاب(وصبا) در اطلاعیه‌ای در کدال اعلام کرد: پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 6 هزار میلیارد ریال به مبلغ 12 هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و حفظ و توسعه پرتفوی سرمایه گذاری ها در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ به تصویب هیئت مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده که اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.


شرکت قند هکمتان
شرکت قند هکمتان با نماد «قهکمت» در اطلاعیه‌ای در کدال اعلام کرد: پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۴۱۰,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۳,۰۷۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از محل سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی و سرمایه شرکت در تاریخ ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ به تصویب هیئت مدیره رسیده است. این افزایش سرمایه جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده که اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است.


شرکت صنایع جوشکاب یزد
شرکت صنایع جوشکاب یزد با نماد «بکاب» در اطلاعیه‌ای در کدال اعلام کرد: افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 24 میلیارد و 100 میلیون ریال به مبلغ 144 میلیارد و 600 میلیون ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور انجام طرح توسعه به تایید حسابرس و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی حسابرسی وخدمات مالی ومدیریت ایران مشهود ) رسیده است.
بدیهی است انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.


شرکت بیمه کارآفرین
شرکت بیمه کارآفرین با نماد وآفری(وآفرین) در اطلاعیه‌ای در کدال اعلام کرد: در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه ۱۳۸۴)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت بیمه کارآفرین  (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.
سرمایه فعلی:                            ۱,۷۵۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰   ریال
تعداد سهام قابل انتشار:            ۷,۷۵۴,۶۹۳,۰۰۰ سهم
ارزش اسمی هر سهم:                ۱,۰۰۰  ریال
مبلغ افزایش سرمایه:                ۷,۷۵۴,۶۹۳,۰۰۰,۰۰۰  ریال
منبع تأمین افزایش سرمایه:      از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها
موضوع افزایش سرمایه:           اصلاح ساختار مالی و بهبود نسبت توانگری مالی

با توجه به اینکه بخشی از مبلغ افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارائیهای استهلاک پذیر می باشد، توجه سهامداران و سرمایه گذاران را به تأثیرات افزایش سرمایه بر هزینه استهلاک سالهای آتی جلب می‌کند.
خاطرنشان می‌سازد انجام افزایش سرمایه ، حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال این مجوز گردیده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.
همچنین مطابق مادۀ ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نمی‌باشد.

کد خبر 428487

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =