افتتاح ایستگاه سنجش آلاینده های هوای محیطی و هواشناسی جنوب تهران

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران از افتتاح ایستگاه سنجش آلاینده های هوای محیطی و هواشناسی جنوب تهران در شهرداری باقرشهر خبر داد و گفت هوای جنوب پایتخت را داریم.

به گزارش صدای بورس، حامد آرمان فر با اعلام این خبر ادامه داد: در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و هم زمان با دهه ی مبارک فجر، طی مراسمی با حضور محسنی بندپی استاندار تهران، نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، توکلی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولین شهری و استانی و مقامات محیط زیستی استان، ایستگاه سنجش آلاینده های هوای محیطی جنوب تهران (منطقه باقرشهر) در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت تهران در شهرداری باقرشهر افتتاح شد.

وی گفت: اندازه گیری پارامترهای CO، SO۲، NO۲،O۳ ،BTEX ، PM۲.۵  و PM۱۰ در کنار سنجش سرعت و جهت باد، فشار و دمای هوا و همچنین رطوبت نسبی را می‌توان از مهم‌ترین اهداف این پروژه برشمرد.
آرمان فر با تاکید بر رعایت الزامات زیست محیطی در شرکت پالایش نفت تهران افزود: پروژه طراحی، نصب و اجرای ایستگاه سنجش آلاینده های هوای محیطی جنوب تهران بالغ بر ۴۳۲ هزار یورو که به همراه بخش ریالی آن در مجموع (به قیمت به روز شده) ۱۵۰میلیارد ریال برای شرکت پالایش نفت تهران هزینه به همراه داشت.
وی تاکید کرد: تجهیزات استفاده شده در این ایستگاه سنجش آلاینده های هوای محیطی و هواشناسی جنوب تهران از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا برخوردار بوده که دارای گواهینامه های کیفیت و تائیدیه عملکرد از موسسه MCERT کشور انگلستان، موسسه TUV RHEINLAND کشور آلمان و سازمان EPA کشور آمریکا است. تکنولوژی بکار رفته در این ایستگاه، برای اندازه گیری آلاینده ها با دقت بسیار بالاست، به‌طوری که در پایش گازهای آلاینده و ذرات معلق در هوای محیط از روش های روز دنیا استفاده می نماید.
آرمان فر در خاتمه با اشاره به جایگزینی سوخت گاز طبیعی و قطع کامل سوخت مایع در بویلرها و کوره های شرکت تصریح کرد: تداوم تولید محصولات سبز (نظیر گازوئیل یورو ۴ به میزان ۱۳ میلیون لیتر در روز، نفت سفید کم گوگرد به میزان ۵ میلیون لیتر در روز، بنزین پاک به میزان ۷ میلیون لیتر در روز و گوگرد گرانوله) که باعث جلوگیری از انتشار سالانه ۴۵ هزار تن گوگرد به هوا شده و همچنین اجرای طرح خلاقانه جایگزینی مولد برق با بخار آب به مولد برق با گاز طبیعی که باعث افزایش ۹ درصدی راندمان واحد توربین های گازی و ممانعت از انتشار آلایندگی به میزان ۲۲ هزار تن در سال شده است از دیگر دستاورد های محیط زیستی شرکت پالایش نفت تهران در سالهای اخیر است.

کد خبر 427743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =