وزیر صمت: ثبات قیمت‌ها در دستور کار قرار دارد

وزیر صمت گفت: روند قیمت ها کاهشی است همچنین در بخش توزیع مشکل وجود دارد که مقرر شده بازرسین برای جلوگیری از بروز تخلف و احتکار به طور ویژه ورود کنند.

به گزارش صدای بورس، علیرضا رزم حسینی امروز در نشست هماهنگی طرح ویژه بازرسی و نظارت ایام پایانی سال ۹۹ اظهار داشت: نظارت و بازرسی باید به صورت فراگیر انجام شود و طبق زمان بندی در همه استان‌ها به ویژه انبارها و بنکداران صورت گیرد.

وزیر صمت با بیان اینکه بازار رها نشده و نظارت‌ها انجام می‌شود، گفت: تا زمانی که مؤلفه‌های اقتصادی و تورم با ثبات شود و تأمین کالا روان تر انجام شود سیاست وزارت صمت این است که با کمک تشکل‌ها، اتحادیه‌ها، صنوف و انجمن‌ها، مراقبت‌های ویژه ای را انجام دهد که کنترل و ثبات قیمت‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: به دلیل همکاری خوب وزارت صمت با تشکل‌ها، روند قیمت‌ها کاهنده شده است و بخشی از اقلام و کالاهایی که وابستگی کمتری به ارز دارند، تعادل قیمتی یافته‌اند.

رزم حسینی با بیان اینکه بی ثباتی قیمت‌ها، مردم را رنج می‌دهد، گفت: با تأمین به موقع کالا از بخش کشاورزی، وزارت صمت و شرکت بازرگانی دولتی، اوضاع بهتر خواهد شد.

وزیر صمت تصریح کرد: در بخش توزیع یک مقدار مشکل وجود دارد که بازرسین باید بین کارخانه و بازار، وضعیت را بررسی کنند و به طور ویژه بر مراکز پخش کالا نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: به دلیل تأخیر فاز در بعضی از مسائل اقتصادی، برخی از افراد اقدام به احتکار کالا کرده‌اند که سازمان تعزیرات و بازرسی باید به این بخش ورود کند.

وی افزود: موجودی روغن خوراکی در کارخانه‌ها خوب است و تأمین کالا به موقع انجام خواهد شد. در حال حاضر در اکثر محصولاتی که در داخل تولید می‌کنیم، کارخانجات در دو و سه شیفت در حال کار هستند و بخشی از کارخانجات که کم ظرفیت بودند، دوباره به چرخه تولید بازگشتند که البته باید این فضا را بهبود ببخشیم.

رزم حسینی گفت: با توجه به اینکه موجودی کالای خوبی داریم و کالای راهبردی به موقع تأمین شده و همچنین کالاهایی در بنادر و در مسیر ترخیص داریم، از لحاظ کمبود کالا مشکلی نخواهیم داشت. از این رو نیازی به احتکار نیست.

وزیر صمت همچنین اظهار داشت: شرایط تأمین ارز بسیار بهتر شده است و با توافقاتی که با بانک مرکزی داشتیم، به صورت مرتب در حال ثبت سفارش و واردات هستیم.

وزیر صمت تأکید کرد: وزارت صمت بر افزایش تولید و عرضه متمرکز شده است و تعجب می‌کنم عده‌ای نسبت به احتکار اقدام می‌کنند که باید با نظارت جلوی این کار گرفته شود؛ می دانم که شرایط ویژه است اما به هر حال در شرایط ویژه باید مدیریت ویژه هم داشت.

رزم حسینی گفت: امیدواریم روز به روز شاهد کاهش و یا متعادل شدن قیمت‌ها باشیم که البته در بخش خودرو، لوازم خانگی و برخی از اقلام پوشاک، قیمت‌ها به سمت واقعی شدن در حال حرکت هستند.

منبع: مهر

کد خبر 427719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =