۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
دستاوردهای مطلوب

معرفی ظرفیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری روشی برای فرهنگ‌سازی غیرمستقیم در بورس است. با وجود فراهم شدن این فرصت، اکثر مدیران صندوق‌ها تمایلی به شفاف‌سازی فعالیت‌های خود ندارندکه مجموعه «سبدگردان آبان» نیز از این دست است. تهیه این مطلب نیز به پاس تکریم خوانندگان نشریه انجام شد.

به گزارش صدای بورس، نخستین صندوق سبدگردان آبان، با نام «صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس»، خالص ارزش دارایی‌هایش با رشدی ۹۵ درصدی در یک‌سال گذشته، اکنون به بیش از ۳۵۶ میلیارد ریال رسید. بازدهی ۱۰۶ درصدی در یک‌سال گذشته محقق شد.

دومین صندوق آبان با نام «صندوق مشترک یکم آبان» ، خالص ارزش دارایی‌هایش در یک‌سال گذشته بیش از ۱۵۸۳ درصد رشد داشته و به مرز ۴۰۰۰ میلیارد ریال نزدیک شد. بازدهی سالانۀ صندوق یکم آبان اندکی پایین‌تر از ۲۰۰ درصد است.

سومین صندوق آبان از نوع صندوق‌های نیکوکاری است که در گروه سهامی فعالیت می‌کند. خالص ارزش دارایی‌های این صندوق در مرز ۱۴۶ میلیارد ریال نوسان می‌کند و رشدی۴۵۲ درصدی طی یک‌سال گذشته داشت. همچنین صندوق مذکور موفق به کسب ۳۳۰ درصد بازدهی در یک‌سال گذشته شده که این عملکرد، صندوق را در صدر جدول بازدهی صندوق‌های سهامی قرار داد.

منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره ۳۸۷

کد خبر 427337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =