پیش بینی بازار فردا / تا پایان ترامپ روزهای مهمی در پیش داریم

این روزها بیش از همیشه توجه ها به شاخص کل جلب شده است، بسیاری امیدوارند حمایت یک میلیون و سیصد هزار واحد بتواند باعث برگشت شاخص کل به روند صعودی شود. فردا بازار به کدام سمت می رود؟

به گزارش صدای بورس،چند روزی است که شاخص کل  با حمایت یک میلیون و سیصد هزار واحدی درگیر است. اینکه این حمایت می تواند باعث برگشت بازار شود یا خیر سوال اصلی بسیاری از فعالان بازار سرمایه است. با بررسی رفتار شاخص کل در آبان ماه که به این محدوده رسیده بود، به نظر می رسد نمی توان به پایان اصلاح امیدوار بود و احتمالا بازار به روند کاهشی خود ادامه دهد. با توجه به اصلاحی که شاخص تاکنون کرده است به نظر می رسد بزودی وارد فاز خرسی شود و بسیاری از نمادها به خصوص شاخص سازها به اصلاح خود ادامه دهند.

از محمد احمدزاده اصل مدیرعامل سرمایه گذاری اهتمام ایرانیان در این مورد سوال کردیم و او در این باره گفت: بازار سرمایه به شدت به ریسک های سیاسی واکنش نشان می دهد، به طوریکه در روزهای اخیر به علت پیش بینی اقدامات نسنجیده و غیر متعارف دونالد ترامپ در افزایش تنش و التهاب در منطقه خاورمیانه و به رغم امیدها به رفع یا کاهش تحریم ها شاهد کاهش قیمت سهام در بورس به ویژه در در صنایع مهم و بزرگ هستیم. در نتیجه باید تا پایان ترامپیسم صبور باشیم و هرچند تا اول بهمن ماه روزهای تعیین کننده ای در پیش داریم.

وی افزود : انتظار می رود با کاهش ریسک های سیاسی از ابتدای بهمن ماه شاهد بازاری مثبت و متعادل باشیم. البته به این شرط که برخی مسئولین ناآگاه از بازار با دیدگاه پوپولیستی تیشه به ریشه بورس نزنند.

رضا نجارزادگان

کد خبر 426159

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =