لزوم پرداخت سود برای منابع بلوکه شده در کره جنوبی

همتی گفت: به هیات مذاکره کننده کره جنوبی تاکید شد که برای منابع متوقف شده ما در این کشور باید سود در نظر گرفته شود.

به گزارش صدای بورس، همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه دیدار با هیات کره جنوبی تصریح کرد: این جلسه مهمی بود و  نکات مهمی به قائم مقام وزارت امور خارجه کره جنوبی متذکر شدم. منابع بلوکه شده در کره،  منابع ملت ایران است و نباید با آن شوخی کرد.

همتی گفت: یک سال و نیم است که  کره ای ها بهانه های مختلف برای پرداخت نکردن منابع ایران می آورند اما تاکنون این مشکل حل نشده است هر چند من احساس می‌کنم که قائم مقام وزارت خارجه کره جنوبی برای حل این مشکل عزمی جدی دارد.

وی ادامه داد: من متذکر شدم برای منابعی که در کره متوقف شده باید سود پرداخت کنند. دوم اینکه کره ای ها به مسائل حاشیه ای و پرداخت آمبولانس و  دستگاه های تست کرونا به جای این منابع اشاره کردند که مسئله ما این نیست و با ۲۰ یا ۵۰ میلیون دلار حل نمی‌شود، ۷ میلیارد دلار منابع ایران در کره بلوکه شده است و به طور جدی باید برای پرداخت آن اقدام شود.

بیشتر بخوانید

پیام قدردانی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار/ بورس، مناسب‌ترین بازار برای جذب سرمایه‌هاست

۶۰ درصد سرمایه مردم در بورس از بین رفته است

رئیس بانک مرکزی ادامه داد: من به هیات کره جنوبی اعلام کردم که ایران بهانه آن‌ها مبنی بر مشکلات با کشور آمریکا برای عدم آزادسازی منابع ایران را نمی‌پذیرد، چرا که کشورهای دیگری هم بودند که ما در آن کشورها منابعی داشتیم، اما توانسته‌ایم منابع خود را از آن‌ها دریافت کنیم.

همتی گفت: نماینده کره جنوبی هم مسائل ما را شنید و اظهار امیدواری کرد ضمن انتقال موارد ذکر شده  به مقامات این کشور، در سفر بعدی مشکلات  برطرف شود.

رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: کره ای ها حق ندارند این منابع را در کشورشان نگه دارند و سودی بابت آن پرداخت نکنند. موارد مهم به آن‌ها گفته شد باید ببینیم نتیجه این مذاکرات در سفرهای بعدی چه خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 426155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =