افتتاح ۷ پروژه در مجتمع مس سرچشمه

با حضور وزیر صمت۷ طرح توسعه‌ای در حوزه تولید و مسئولیت و خدمات اجتماعی در شهرستان رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش صدای بورس، وزیر صمت در ابتدای سفر خود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه تولید مواد شیمیایی را که با سرمایه‌گذاری مجتمع مس سرچشمه و با سرمایه‌گذاری ریالی ۲۹۹۴ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال‌زایی ۱۵۸ نفر احداث خواهد شد، کلنگ‌زنی کرد. محصول نهایی این کارخانه ۲۰ هزار تن مواد شیمیایی و ۵ هزار تن سولفید کربن در سال است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد.

افتتاح مرکز نوآوری و شتاب‌ده‌ی شهید ستاری که توسط مجتمع مس سرچشمه راه‌اندازی شده است علی‌رضا رزم‌حسینی وزیر صمت، علی زینی‌وند استاندار کرمان، حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان و انار، اصغر عسکری امام‌جمعه رفسنجان، مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس، احمد انارکی محمدی رییس هیئت‌مدیره شرکت مس و جمعی از مقامات استانی و شهرستانی حضور داشتند

از دیگر برنامه‌های وزیر صمت در شهرستان رفسنجان بود. این مرکز بر پایه مصوبات سفر حسن روحانی رییس‌جمهور به استان کرمان احداث شد تا ازاین‌پس این مرکز به‌عنوان هاب در سه حوزه صنعت مس، پسته و بحران آب، آماده حمایت برای تبدیل ایده صاحب‌نظران و ایده پردازان به محصول باشد.

براساس این گزارش، افتتاح مرکز بحران ۵۰ تختخوابی شهدای صنعت مس سرچشمه در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) به متراژ ۱۱۰۰ مترمربع، دارای سیستم فشار منفی، مجهز به فیلتر هپا و سه اتاق ایزوله از دیگر برنامه‌های بعدی رزم‌حسینی بود که در جریان این سفر انجام شد. همچنین مرکز تصفیه‌خانه آب آشامیدنی رفسنجان از دیگر برنامه‌های وزیر صمت بود که در جریان این سفر کلنگ زنی شد. این تصفیه‌خانه ۳۰ میلیون مترمکعب در سال ظرفیت دارد و ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط مجتمع مس سرچشمه در آن انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این سفر وزیر صمت با حضور در مجتمع مس سرچشمه، پروژه مکانیزاسیون معدن مجتمع مس سرچشمه، پالایشگاه جدید مجتمع مس سرچشمه و فاز سوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه را کلنگ‌زنی کرد.

منبع: مس پرس

کد خبر 425847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =