آخرین نتیجه بررسی‌های بورسی

کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تصویب رسیده است. پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.

به گزارش صدای بورس، 

افزود: کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تصویب رسیده است. پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.

: هدف اصلی طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا است. با عرضه خودرو در بورس این محصول با قیمت واقعی به فروش خواهد رسید. در این صورت دیگر شاهد سو استفاده دلال‌ها و به وجود آمدن قیمت حاشیه بازار نخواهیم بود.

 در ادامه افزود: از جمله مهمترین اقداماتی که در راستای مدیریت بازار خودرو کشور باید انجام شود این است که با قیمت‌های حاشیه بازار خودرو مقابله شود. متأسفانه دلالان خودروی تولیدی کارخانه را به روش‌های مختلف خریداری و در بازار آزاد با چندبرابر قیمت می‌فروشند.

 تصریح کرد: دلیل این موضوع، مدل‌های ناکارآمد فعلی در عرضه خودرو است. خودرو باید به صورت شفاف و در اتاق شیشه‌ای بورس کالا آن هم با قیمت واقعی معامله شود.

وی با بیان اینکه با عرضه خودرو در بورس شاهد افزایش کیفیت خودرو هم خواهیم بود، گفت: با عرضه خودرو در بورس، تعداد خودروهای تولیدی کشور هم افزایش می‌یابد، علاوه بر آن شاهد افزایش کیفیت خودروهای تولیدی هم خواهیم بود. سرمایه‌های سرگردان موجود در بازار که بعضاً در مسیر خرید و فروش طلا و ارز قرار می‌گیرد هم مدیریت می‌شود.

کد خبر 425459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =