۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
قیمت جهانی طلا در ۱۲ دی ۹۹

در سال گذشته میلادی قیمت طلا شاهد افزایش ۲۵ درصدی بود و در آخرین روز این سال به ۱۸۹۸ دلار و ۶۷ سنت رسید.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز  پنج شنبه با ۰.۰۲ درصد رشد به ۱۸۹۸ دلار و ۶۷ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز پنجشنبه نیز با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱۸۹۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بر اساس این گزارش، در حالی که افت ارزش دلار ادامه دارد قیمت طلا روز پنجشنبه شاهد افزایش بود و به دلیل وضعیت آشفته اقتصادی جهانی و اقدامات محرک اقتصادی بی سابقه دولت ها جهت کاستن از تبعات منفی بحران کرونا بهترین عملکرد سالانه خود در طی یک دهه گذشته را تجربه کرد.

قیمت طلا در سال گذشته میلادی شاهد افزایش ۲۵ درصدی بود. در این سال بانک های مرکزی و دولت های جهان به منظور مقابله با تبعات منفی اقتصادی شیوع کرونا اقدام به ارائه بسته های محرک اقتصادی بی سابقه ای کردند که این اقدامات سبب رشد نرخ تورم، بی ثباتی ارزی و در نهایت رشد قیمت طلا شد.

وی افزود: «بر این اساس، ارزش دلار به شدت کاهش یافته و نمی توان انتظار ترمیم قابل توجهی را داشت و این به نفع بازار طلاست... اما اگر واکسن کرونا واقعا موثر باشد و همه گیری تا فصل تابستان مهار شود، این مسئله سبب محدود شدن روند افزایشی قیمت طلاخ واهد شد.»

تای وونگ تحلیلگر بازار فلزات گرانبها در موسسه بی ام او گفت، فدرال رزرو آمریکا تا سال ۲۰۲۰ میلادی همچنان سیاست پولی انبساطی خود را تداوم خواهد بخشید و روی کار آمدن حزب دموکرات سبب تزریق نقدینگی بیشتر به اقتصاد آمریکا خواهد شد.

منبع: تسنیم

کد خبر 425296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =