رونمایی از کتاب‌های صوتی سواد مالی

مجموعه ۱۷ کتاب صوتی داستان‌های سواد مالی یکم دی‌ماه به صورت زنده با حضور جمعی از هنرمندان از جمله احترام برومند، منصور ضابطیان، حامد زحمتکش، بهرام سروری نژاد و نازنین مهینی رونمایی شد.

به گزارش صدای بورس، حامد زحمتکش کارگردان این مجموعه در این مراسم گفت: آکادمی هوش مالی که به صورت تخصصی در حوزه تهیه منابع سواد مالی فعالیت می‌کند تاکنون ۴۴ کتاب داستان در حوزه سواد مالی با همکاری انتشارات قدیانی منتشر کرده است.

وی افزود: آکادمی هوش مالی تاکنون یک مجموعه ۱۷ جلدی برای کودکان پیش‌دبستانی تا سوم دبستان و یک مجموعه ۲۷ جلدی برای کودکان دوره دوم دبستان منتشر کرده است که برخی از این کتاب‌ها به چاپ هفتم رسیده است.

زحمتکش عنوان کرد: با توجه به  استقبال صورت گرفته از این کتاب‌ها آکادمی هوش مالی تصمیم به انتشار نسخه صوتی، در قالب نمایش شنیداریِ مجموعه نخست این کتاب‌ها گرفت.

زحمتکش افزود: بر این اساس از چهار ماه پیش، تنظیم و تولید این کار آغاز شد و به مناسبت شب یلدا، که در فرهنگ ما نماد قصه‌گویی است با حضور خانم احترام برومند که سال‌هاست برای بچه‌ها قصه می‌گوید و جزء نخستین مجریان برنامه کودک تلویزیون است رونمایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: این کتاب‌های صوتی در فیدیبو در دسترس خانواده‌ها خواهد بود و همچنین کتاب‌ها از طریق فروشگاه الکترونیکی قدیانی و دیجی کالا قابل تهیه است.

کارگردان این مجموعه کتاب‌های صوتی گفت: انگیزه اصلی من برای کارگردانی این مجموعه، باور به ضرورت سواد مالی در کشور است. از نگاه من، همان‌طور که در گذشته نهضت سوادآموزی شکل گرفت تا تعداد زیادی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما تحصیل کنند و مدارج علمی را طی کنند و در جامعه نقش‌آفرینی کنند، اکنون نیز هر چند کمی دیر اما ما به یک نهضت سواد مالی نیاز داریم. لازم است تمامی افراد جامعه سواد مالی را بیاموزند تا بتوانیم راه صحیح تدبیر امور مالی را برای خود و فرزندانمان طی کنیم.

منصور ضابطیان در این مراسم گفت: آکادمی هوش مالی مجموعه‌ای از قصه‌ها را با موضوع سواد مالی تبدیل به نمایش شنیداری برای کودکان و نوجوان کرده است تا به آن‌ها به صورت غیرمستقیم و جذاب، مهارت‌های متنوعی را در حوزه مالی زندگی آموزش دهد و اینگونه نسلی تربیت شود که بهتر بداند چگونه خرج و پس‌انداز و سرمایه‌گذاری و کسب درآمد می‌کند.

احترام برومند مجری و بازیگر نیز در این مراسم تاکید کرد: کتاب‌های صوتی منتشرشده آکادمی هوش مالی در حوزه سواد مالی به گونه‌ای ساخته شده که نه‌تنها کودکان را خسته نمی‌کند که مطالب آموزنده بسیاری را در قالب داستان به آن‌ها می‌آموزد.

کمیل رودی مدیر آکادمی هوش مالی نیز در این مراسم با بیان اینکه قصه مهم‌ترین نرم‌افزار یادگیری زندگی است، گفت: سواد مالی یکی از مهارت‌های مهم زندگی است و مهم‌ترین راهکار آموزش این مهارت قصه است.

وی عنوان کرد: داستان‌های سواد مالی در حقیقت واقعیت‌هایی برای زندگی بهتر فرزندان این سرزمین هستند. داستان‌ها زندگی و آینده بچه‌ها را می‌سازند. بچه‌ها با تک‌تک قهرمان‌های داستان‌ها هم‌ذات‌پنداری می‌کنند و خودشان را جای آن‌ها قرار می‌دهند و واکنش نشان می‌دهند و همین امر باعث می‌شود تجربیات گسترده‌ای به دست بیاورند.

رودی افزود:این مجموعه کتاب‌های صوتی، برای کودکان پیش‌دبستانی تا سوم دبستان است و آن‌ها را با مفهوم نیاز و خواسته آشنا می‌کند. به آن‌ها می‌گوید برای کارآفرینی و فروش باید به چه نکاتی دقت کنند. کار و همکاری چه ضروتی دارد. یک کالا چطور تولید می شود؟ چطور می‌شود یک زندگی ساده اما خوب را تجربه کرد. پول‌توجیبی چیست و چرا و چطور باید پس‌انداز کرد و مفاهیم متنوع دیگری که در قالب داستان‌های جذاب بیان شده است.

منبع: روابط عمومی آکادمی هوش مالی

کد خبر 424535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =