شستا غول فِیک بورس/ غول اصلی بازار کدام است؟

در مقام مقایسه بازار روزانه ارزش بازار امروز نماد فارس ۳ میلیون و ۷۰۸ هزار میلیارد ریال بود در حالی که ارزش بازار نماد شستا  یک میلیون و 928 هزار میلیارد ریال است.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل بورس امروز با ۸ هزار و ۴۹۶ واحد رشد به یک میلیون و ۴۴۴ هزار واحد بازگشت.شاخص‌کل هم وزن نیز با ۷ هزار و ۹۶۵ واحد رشد به ۴۶۰ هزار  و ۳۸۸ واحد رسید.

فارس، فملی، کگل، خودرو، اخابر، وپارس، شستا امروز تاثیرگذارترین شاخص‌های بورسی بودند. شستا رتبه دیروز خود در تاثیر گذار ترین نماد بورسی را به فارس داد.

 بسیاری از سهامداران حقیقی به اشتباه  بر این باورند که شستا بزرگترین شرکت بورسی است. بزرگترین شرکت بورسی ایران هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با نماد فارس است.

ارزش بازار فارس نزدیک به دو برابر شستاست

در مقام مقایسه بازار روزانه ارزش بازار امروز نماد فارس ۳ میلیون و ۷۰۸  هزار میلیارد ریال بود  در حالی که ارزش بازار نماد شستا  یک میلیون و 928 هزار میلیارد ریال است.

ارزش معاملات امروز شستا ۴ هزار و ۵۷۱ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال و ارزش معاملات امروز فارس ۳۰۱ میلیارد و ۳۱ میلیون ریال است.

بیشتر بخوانید:
بازارگردان «قچار» و «شسم» مشخص شد
افزایش سرمایه جذاب در «غنیلی»
ایران؛ هجدهمین کشور ثروتمند در جهان

ریز عملکرد امروز فارس 

میزان خروج پول حقیقی در نماد فارس دومین روز آذر ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. سهام این غول بورسی امروز با قیمت ۱۲هزار و ۸۱۰ ریال باز شد و در همان اوایل معاملات گشایش بازار  به قیمت ۱۳ هزار و ۱۹۰ رسید و در ادامه وارد روند کاهشی شد و تا ۱۲ هزار و ۷۲۳ ریال نیز افت کرد. این نماد بورسی معاملات خود را با کاهشی ۲.۶۴ درصدی  روی قیمت ۱۲ هزار و ۹۲۰ ریال پایان داد.

امروز در نماد فارس حقیقی‌ها بیشتر فروشنده بودند ۹۷.۳ درصد از سهام این شرکت بورسی را فروختند و ۷۵.۳ درصد خریدند.حقوقی‌ها تنها به خریدن ۲۴.۶ درصد از سهام فارس بسنده کردند.

در ارزش سهام شستا  امروز ۲ اوج و یک فرود را شاهد بودیم. شستا با قیمت ۲۴ هزار ریال معاملات خود را شروع کرد نقطه اوج اول ساعت ۹:۳۰ و با ۷۲۰ ریال افزایش نسبت به قیمت اولیه بود در میانه بازار ارزش شستا کاهشی شد و تا ۲۳ هزار و ۷۸۰ ریال نیز کاهش یافت.دوباره از ساعت ۱۱ :۲۰ دقیقه بازار جان گرفت و در ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه نقطه اوج دوم و با ارزش سهام ۲۴ هزار و ۶۲۰ ریال ایجاد شد و در ادامه روند کاهشی پیش گرفت و با ۳۵۰ ریال ریزش نسبت به روز قبل با قیمت ۲۴ هزار و ۱۱۰ ریال معاملات خود را پایان داد.
شستا از زمان باز شدنش هر روز را در منفی سپری می کند، این در حالی است که ورود شستا در ابتدای امسال با چنان آوازی همراه بود که اکثر سهامداران همه را ترغیب به خریدن این نماد به عنوان غول بزرگ بورسی می‌کردند. اما در حال حاصر این نماد هر روز به ارزش اولیه خود در روز عرضه نزدیک می‌شود و اکثر حقیقی‌های بازار در حال خروج از این سهم هستند به طوری که امروز بیش از ۴۲ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان خروج پول حقیقی این این نماد صورت گرفت.

کد خبر 424526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 14
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • وحید IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  19 16
  نمیدونم شما چرا همیشه به دنبال تخریب شستا هستید! چیزی عایدتون میشه؟
 • Morteza IR ۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۲
  35 3
  شستا کشور رو بدبخت کرد من سهم رو 6200 خریدم الان 2400 شده من اینهمه بدبختی رو چطورجبران کنم ؟