پیش فروش امروز ایران خودرو به صرفه است؟

قیمت خودرو روند کاهشی پیش گرفته به همان نسبت نیز متقاضیان خرید خودرو کاهش یافته است.

به گزارش صدای بورس، ایران خودرو در دهمین مرحله فروش فوق العاده محصولات خود،‌ ۳ محصول را با موعد تحویل ۹۰ روز عرضه می‌کند. این طرح از امروز یکشنبه ۳۰ آذرماه به مدت سه روز به اجرا گذاشته می‌شود.

متقاضیان نهایی حداکثر سه روز پس از اتمام مهلت ثبت نام،‌ با انجام قرعه کشی مشخص خواهند شد، این افراد تا پنج روز مهلت خواهند داشت تا نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کنند.

به گزارش میدانی صدای بورس از بازار خودرو  امروز ۳۰ آذر ۹۹ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار آزاد یکصد و ۸۱ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است . درحالی که پیش فروش امروز ایران خودرو، قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت یکصد و ۱۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است. بسیاری بر این باورند که با کاهش قیمت خودرو در بازار خرید از کارخانه چندان با قیمت بازار تفاوت نخواهد داشت.  و تفاوت قیمت خودرو در بازار آزاد و درب کارخانه در این پیش فروش ۶۹ میلیون تومان است این در حالی است که پییش تر تفاوت قیمت خودرو درب کارخانه با بازار آزاد به بیش از ۱۱۰ میلیون تومان نیز می‌رسید.

فربد زاوه در ارتباط با تحولات بازار خودرو به صدای بورس  اظهار کرد: خودرو در شش ماهه اول سال ریزشی بوده و این ریزش در خودروهای خارجی بیش از انواع داخلی بوده است. کاهش و یا افزایش قیمت خودرو به سه موضوع بودجه سال ۱۴۰۰، قیمت دلار، روابط ایران با آمریکا بستگی دارد. 

بسیاری از کارشناسان معتقدند تفاوت قیمت خودرو در درب کارخانه و بازار آزاد در حال نزدیک شدن به هم است  سعید صبوری، عضو هیئت مدیره انجمن قطعه سازان همگن کشوری در گفت‌وگو با صدای بورس در این ارتباط  اظهار کرد: خودرو درب کارخانه تنها در انواع لوکس تر افزایش یافته است و در خودروهای پر تیراژ همچنان قیمت بین درب کارخانه و بازار آزاد زیاد است این کاهش قیمت موقتی است و در آینده شاهد افزایش قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت دلار خواهیم بود.

تاریخ و نحوه ثبت نام برای ۲۰۶ 

طــرح فــروش فــوق الــعــاده (۳ مــاهــه) مــحصـــولات ایــران خــودرو مــطــابــق جــدول ذیــل از روز یک شنبه مورخ ۳۰-۰۹-۹۹ شروع و تا روز سه شنبه مورخ ۰۲-۱۰-۹۹ ادامه خواهد داشت. حداکثر ۳ روز کاری پس از پایان ثبت نام،قرعه کشی برگزار و اسامی منتخبان اعلام خواهد شد.

فرآیند ثبت نام:

مرحله اول : متقاضی، با وارد کردن کد کاربری و کلمه عبور خود،به صفحه ثبت نام خود وارد می شود و خودرو را انتخاب می کند.

مرحله دوم: اسامی برندگان با حضور مراجع نظارتی اعلام می شود.

مرحله سوم: فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام خواهد شد.

نکته۱: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی ( شرایط عمومی )در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود و وجه مشتری به حساب ایشان مسترد می شود و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه شرکت نخواهد بود.

نکته۲ : قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان، مشتری هیچگونه وجهی واریز نخواهد کرد و شرایط اخذ چک برای خرید محصولات شرکت ایران خودرو در این طرح حذف شده است.

شرایط عمومی بخشنامه:

۱ .به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق می گیرد.

۲ .متقاضی ملزم به ارائه اصل و تصویر گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) می باشد.

۳ .حداقل فاصله از آخرین خرید (ثبت نام یا تحویل خودرو) در شرکت های ایران خودرو و سایپا ۴۸ ماه می باشد.

۴ .امکان صلح و نقل و انتقال خودرو حتی به صورت وکالتی مطابق با مصوبات کمیته خودرو وجود ندارد.

۵ .متقاضی باید در هنگام ثبت نام، شماره حساب (شماره شبا) مربوط به خود را معرفی نماید و لازم است از کارت های بانکی به نام خود برای واریز وجه استفاده نماید. همچنین شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام خود متقاضی باشد.

۶ .ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.

۷ .کد نمایندگی که در مرحله دوم و در زمان واریز وجه توسط متقاضی انتخاب می گردد،می بایست با آدرس و کد پستی متقاضی در یک استان باشد.

۸ .انتقال حقوق ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث ممنوع است.

۹ .گارانتی خودرو پس از ۳ ماه از زمان تحویل در صورت عدم مراجعه به نمایندگی برای دریافت سرویس اولیه باطل می گردد و در مراجعه به نمایندگی کارکرد حداقل ۱،۰۰۰ کیلومتری خودرو نیز الزامی است.

۱۰ .سند و فاکتور فروش خودرو تا پایان مدت یک ساله رهن،نزد شرکت ایران خودرو باقی خواهد ماند و پس از تسویه حساب مشتری و فک رهن تحویل مشتریان گرامی خواهد گردید.

نکته۱ :برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب برروی خودرو) امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.

نکته۲ :کسانی که فاقد گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) و یا دارای پلاک انتظامی فعال باشند و در این طرح ثبت نام نمایند،ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام تا ۳ سال امکان ثبتنام درکلیه طرح های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو را نخواهند داشت .

نکته۳ :در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۱۰ روز یک شنبه مورخ ۹۹/۰۹/۳۰ است.

کد خبر 424342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =