همدلی عامل توسعه صنعت مس

اردشیر سعدمحمدی گفت: علاوه بر امضای تفاهم‌نامه ساخت و نوسازی مدارس، شرکت مس سال گذشته ساخت آزادراه خواجه ورزقان را شروع کرده است.

به گزارش صدای بورس، اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت مس گفت: ۳۲۷ میلیون تن ذخیره معدنی در سونگون کشف شده است و تا پایان امسال، اخبار خوش دیگری از افزایش اکتشاف مس در این منطقه اعلام خواهم کرد.

مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: خوشبختانه در منطقه اهر دو نقطه مستعد معدنی مس اکتشاف کردیم. همچنین به دنبال سر و سامان دادن به معدن مس مزرعه هستیم تا با مهیاکردن شرایط افزایش تولید موجبات اشتغال‌زایی و گردش مالی و ایجاد تحول در منطقه را فراهم کنیم.

در زمینه مقابله با کرونا شرکت مس در طول این مدت کمک‌های زیادی در راستای ارتقای مراکز درمانی، تجهیز بیمارستان ورزقان و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در روستاها انجام داده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی مس، افزود: تیم فوتسال مس سونگون قهرمان لیگ برتر و آسیا شده و امسال نیز در جام باشگاه‌های آسیا حضور خواهد داشت و با برنامه‌ریزی انجام‌شده بازهم قهرمانی آسیا را کسب می‌کنیم.

سعدمحمدی افزود: همچنین با توجه به رشد فضای ورزشی در منطقه و قهرمانی‌های تیم فوتسال مس سونگون طرح ایجاد یک کمپ ورزشی مدرن چندمنظوره در ورزقان نهایی شده که به‌زودی اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه با شاره به تحقق برنامه‌هایی که برای رشد و توسعه مجتمع مس سونگون برنامه‌ریزی‌شده بود گفت: اکتشاف در منطقه شرایط مساعدتری پیدا کرده است و قرارداد عملیات اجرایی و تعیین پیمانکار احداث کارخانه فاز ۳ تغلیظ در حال نهایی شدن است.

وی افزود: برای احداث فاز ۳  از اواسط سال گذشته تاکنون پنج میلیون مترمکعب خاک‌برداری انجام‌شده است و ۱۴۰ کانتینر تجهیزات این کارخانه سال گذشته به مجتمع مس سونگون منتقل شد و از بابت تأمین تجهیزات نگرانی نداریم.

سعدمحمدی با اشاره به این‌که خوشبختانه مناقصه احداث کارخانه ذوب نیز مراحل نهایی خود را طی می‌کند اظهار داشت: با تعیین پیمانکار، به‌سرعت عملیات احداث کارخانه ۱۰۰ هزار تنی ذوب که با قابلیت افزایش به ۲۰۰ هزار تن تعریف‌شده است به سرعت آغاز خواهد شد.

منبع: مس پرس

کد خبر 424193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =