۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
قیمت جهانی طلا ۲۸ آذرماه

قیمت جهانی طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش صدای بورس، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۸ سنت رسید.

قیمت طلا پس از افزایش قابل توجه سه جلسه گذشته امروز شاهد کاهش بود، اما به دلیل امیدها به نهایی شدن بسته محرک مالی جدید در آمریکا، فلز زرد همچنان در مسیر ثبت سومین افزایش هفتگی متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش به ۱۸۸۲ دلار و ۵۸ سنت رسید. از ابتدای هفته جاری تاکنون قیمت طلا ۲.۳ درصد رشد داشته است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز نیز با ۰.۰۶ درصد افت به ۱۸۸۹ دلار و ۳۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ استراتژیست موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «بسته محرک مالی دولت آمریکا کم و بیش تاثیر خود را بر بازارها گذاشته... بنابراین تجار تلاش می کنند قبل از تعطیلات پایان هفته سود خود را از بازار بردارند.»

ارزش دلار امریکا امروز ۰.۲ درصد رشد داشت و اندکی از پایین ترین رقم بیش از ۲ سال گذشته فاصله گرفت. همین مسئله سبب کاهش جذابیت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

اما عامل دیگری که مانع از رشد قیمت طلا شده توصیه مشاوران دولت آمریکا مبنی بر تایید استفاده اضطراری از واکسن شرکت مادرنا بوده است.

به گفته یانگ، عبور از رقم ۱۸۹۲ دلار به لطف موضع پولی انبساطی فدرال رزرو و تضعیف ارزش دلار می تواند سبب حرکت صعودی قیمت طلا تا آستانه رقم ۱۹۱۰ دلار شود.

تحلیلگران همچنین معتقدند وعده فدرال رزرو مبنی بر تداوم برنامه خرید اوراق قرضه تا زمان بهبود بازار کار و رسیدن به نرخ تورم ۲ درصدی می تواند عامل تقویت قیمت طلا باشد.

منبع: تسنیم

کد خبر 424175

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =