هر سال یک محصول جدید بیمه‌ای ارائه می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: هر سال رونمایی از یک محصول بیمه، شعار ماست که نه تنها تحقق خواهد یافت، بلکه اعتقاد داریم با توان فنی و ظرفیت‌های شرکت‌های بیمه‌ای قابلیت تهیه بیش از یک محصول نیز وجود دارد.

به گزارش صدای بورس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در آیین افتتاح بیست و هفتمین همایش ملی بیمه و توسعه، افزود: در سالی که گذشت صنعت بیمه برای دوام و قوام خود تلاش‌های بسیاری صورت داده و کسری ذخایر در حد مطلوبی جبران و سود قابل قبولی نصیب این صنعت شده است.

رئیس کل بیمه مرکزی تعویق برنامه همایش روز ملی بیمه را به دلیل همسویی این صنعت با دولت و ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد و گفت: حضور ۱۵۰۰۰ تن از مسئولان، فعالان و علاقمندان صنعت بیمه در این همایش مجازی یکی از جلوه های بارز تبدیل تهدید به فرصت به شمار می‌رود.

سلیمانی کل مبلغ پرتفوی بیمه ای را در جهان بیش از ۶۳۰۰ میلیارد دلار دانست و ضمن مقایسه آن با پرتفوی صنعت بیمه در کشور، تاکید کرد: صنعت بیمه صنعت کوچکی نیست و این ارقام به ما یادآوری می کند که باید اثرگذاری خود را در GDP کشور افزایش دهیم.

وی از افزایش ۲۴درصدی پرتفوی صنعت بیمه در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: پرتفوی ۶۰ هزار میلیارد تومانی صنعت بیمه و رشد صنعت بیمه در قیاس با اقتصاد کشور، قابل دفاع است که البته اعتقاد داریم که باید کارهای جدی‌تری در این خصوص صورت بگیرد.

رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت تلاش بیشتر برای ادامه روند رو به رشد صنعت بیمه در سال آینده، افزود: در سال جاری ۲۸ شرکت بیمه‌ای در سطح یک توانگری حضور دارند که نسبت به سال گذشته ضریب رشد قابل تاملی را نشان می‌دهد.

غلامرضا سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت رشته بیمه های زندگی در افزایش ضریب رفاه و امید به آینده آحاد جامعه خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی رشته بیمه های زندگی از استراتژی های جدی ماست که شفافیت سرمایه گذاری ها و مباحث مربوط به مشارکت در منافع آن می‌تواند مردم را برای تهیه این نوع پوشش بیمه‌ای ترغیب کند.

وی با تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه از حمایت های مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت:صندوق بیمه حوادث طبیعی بعد از سالها با پیگیری ها و رفت و برگشت های بسیار به نتیجه نهایی رسیده و انشالله تا آخرسال جاری آیین‌نامه‌ها و مقررات ساختاری مترتب بر آن مدون و اجرایی خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی از فعالیت رسمی ۳ شرکت استارتاپی بیمه ای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در زمینه هوشمند سازی صنعت بیمه فعالیت های موثری نظیر اختصاص کد یکتا و همچنین حذف بیمه نامه های کاغذی انجام شده که مراحل تکمیلی آن به زودی اجرایی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار ۱۲۰ هزار قربانی و آسیب دیده ی سوانح جاده ای که تحت پوشش صنعت بیمه و صندوق تامین خسارتهای بدنی قرار گرفتند، اشاره کرد و گفت: این آمار نشان می دهد که در صنعت بیمه کارهای بزرگی صورت گرفته و باید تلاش کنیم این روند، رشدیابنده و توسعه‌ای باشد.

متولی نهاد ناظر صنعت بیمه ضمن تشریح فعالیت های صنعت بیمه در حوزه مقابله با آسیب های ناشی از کرونا، تاکید کرد: پرداخت هزینه ها از محل پوشش بیمه‌های تکمیلی، فرصت دو ماهه برای تمدید بیمه نامه های شخص ثالث، عرضه بیمه نامه مستقل کرونا، طراحی محصول بیمه‌ای پوشش های مالی ناشی از توقف کسب و کار در ایام کرونا و همچنین پرداخت سریع عوارض بیمه وزارت بهداشت و کمک به کادر درمان از جمله فعالیت هایی است که در ۹ ماه اخیر توسط صنعت بیمه انجام شده است.

وی همگانی سازی صنعت بیمه را در گرو جلب اعتماد مردم به فعالیت صنعت بیمه دانست و افزود: شرکت ها و تمامی ارکان صنعت بیمه باید از لحظه صدور بیمه‌نامه تا مرحله پرداخت خسارت در کنار بیمه گذاران باشند.

سلیمانی به اهمیت تحول در حوزه بیمه های اتکایی نیز اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک با راه‌اندازی شرکت‌های تخصصی اتکائی فعالیتهای این حوزه در نهاد ناظر به حداقل خواهد رسید و بیمه مرکزی فرصت بیشتری برای مأموریت اصلی خود یعنی نظارت بر عملکرد شرکتهای بیمه خواهد داشت.

وی تغییرات اقلیمی مسائل مرتبط با پروژه تدوین سند سبز و پاسداشت محیط زیست را از مسائل مهمی دانست که در فعالیت صنعت بیمه اثرگذار است و در همین راستا گفت: از پژوهشگران و چهره‌های علمی صنعت بیمه انتظار داریم که در این زمینه مطالعه و پژوهش لازم را در دستور کار خود قرار دهند تا محصولات جدید بر اساس تکنولوژی های نوین و شرایط جدید طراحی شود.

رئیس کل بیمه مرکزی در پایان سخنان خود با قدردانی از تمامی همکاران صنعت بیمه و همچنین پاسداشت یاد قربانیان کرونا _ به خصوص فعالان صنعت بیمه که در این راه جان خود را از دست دادند _ ابراز امیدواری کرد که سال آینده، سال شکوفایی و تحول اساسی در صنعت بیمه باشد.

کد خبر 423820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =