وزارت صنعت دخالت نمی‌کند

وزیر صمت گفت: عرضه همه محصولات تولیدی فولاد در بورس کالا از برنامه های وزارت صمت است تا با کاهش فاصله تولید محصول تا بازار، قیمت ها معقول و متعادل شود.

به گزارش صدای بورس، علیرضا رزم حسینی افزود: وزارت صمت در فرآیند قیمت گذاری محصولات در بورس کالا دخالت نمی کند بلکه نظارت دارد تا همه عرضه ها به شیوه مطلوب انجام شود.

وی گفت: وزارت صمت در فرآیند قیمت گذاری محصولات در بورس کالا دخالت ندارد بلکه نظارت می کند.

وزیر صمت افزود: از راه‌های مدیریت بازار فولاد، عرضه همه محصولات تولیدی در بورس کالاست که وزارت صمت در حال تعامل است تا از طریق ابزارهای خود تولیدکنندگان را به عرضه تولیداتشان در بورس ترغیب کند.

رزم حسینی گفت: گام اول برای عرضه محصولات نهایی در بورس شروع شده است و در همین راستا هفته گذشته عرضه خوبی صورت گرفته که تداوم دارد.

وی با بیان اینکه هر خریدار می‌تواند حداقل ۲۰ تن کالا از بورس بخرد، اظهار داشت: در فاصله تولید محصول تا بازار، عده‌ای از فرصت سوء استفاده کردند و قیمت‌ها را بالا بردند از این رو ما به دنبال معقول و متعادل کردن قیمت‌ها و تقویت تولید داخل هستیم. ضمن اینکه در سایر زنجیره‌های مرتبط با محصولات فولادی از جمله خودروسازی‌ها و لوازم خانگی نیز به زودی شاهد تعادل در قیمت ها خواهیم بود.

منبع: کالاخبر

کد خبر 423320

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =