۵۰ هزار میلیارد تومان از عدد بودجه محقق نشد

محمدباقر نوبخت گفت: طبق قانون بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برای منابع پیش بینی شده که سهم منابع برای ۸ ماهه اول امسال ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۳۳۴ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شد، بنابراین ۵۰ هزار میلیارد تومان از عدد بودجه محقق نشد.

به گزارش صدای بورس، رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به میزان مصارف و منابع ۸ ماهه نخست امسال از بودجه ۹۹ گفت: طبق قانون بودجه ۵۷۱ هزار میلیارد تومان برای منابع پیش بینی شده که سهم منابع برای ۸ ماهه اول امسال ۳۸۴ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۳۳۴ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز شد، بنابراین ۵۰ هزار میلیارد تومان از عدد بودجه محقق نشد.

وی ادامه داد: طبق بودجه سال ۹۹ برای مصارف ۵۷۱ هزار میلیارد تومان بود که در ۸ ماهه اول امسال اجازه مصرف ۳۸۴ هزار میلیارد تومان را داشتیم که از این عدد ۳۵۳ هزار میلیارد تومان مصرف شد و ۳۱ هزار میلیارد تومان کمتر مصرف کردیم، یعنی این میزان صرفه جویی داشتیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در ۸ ماهه اول امسال ۳۹ درصد بیشتر از سال گذشته انجام شد، گفت: این مصارف در دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی سرمایه‌ای یا عمرانی بوده است و در ۸ ماهه اول اعتبارات هزینه ای ۳۵ درصد بیشتر از اعتبارات ۸ ماهه اول سال ۹۸ بوده است.

نوبخت افزود: امسال مجموع حقوق و مزایا ۵۳ درصد بیشتر از سال گذشته بود بنابراین آنچه صرفه‌جویی کردیم به بخش معیشت مردم منتقل شد.

منبع: ایلنا

کد خبر 423036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =