قیمت گوشی موبایل سقوط می‌کند

با تخصیص قابل توجه ارز به واردات گوشی موبایل ، قیمت این کالا تا ۲۰ روز آینده با افت بیش از ۱۵ درصدی مواجه می شود.

به گزارش صدای بورس، اگر قصد خرید گوشی موبایل دارید و بعد از کاهش نرخ ارز از کانال ۳۰ هزار تومان به کانال های پائین تر، در انتظار سقوط قیمت موبایل بودید منتظر باشید تا احتمالا در ۲۰ روز آینده شاهد تحولاتی در بازار خواهیم بود که قیمت ها را کاهشی می کند.

فعالان بازار موبایل بر این باورند که در یک ماه اخیر با فروکش کردن تب تقاضا برای کالاهای دیجیتال اعم از گوشی و تبلت، بازار در حال بازگشت به ثبات نسبی است.

علاوه بر این اقدام بانک مرکزی مبنی ‌بر تخصیص ارز برای واردات موبایل و درنظر گرفتن مهلت استفاده دو ماهه برخلاف دوره‌های یک‌ماهه پیشین و همچنین روند قیمتی دلار در هفته‌های اخیر، بتواند به تسریع بازگشت این اقلام به قیمت‌هایی قابل هضم‌تر کمک کند و قیمت این کالاها در هفته‌های پیش رو ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یابد. ماه گذشته نیز قیمت‌ها حداقل ۱۰ درصد کاهش یافت.

افت ۱۵ درصدی قیمت گوشی موبایل تا ۲۰ روز دیگر قطعی است

رئیس کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در این باره می‌گوید: انتشار این خبر در چند روز اخیر، باعث کاهش حدود ۵ درصدی قیمت‌ها در بازار شده است.

رضا قربانی می افزاید: واردات موبایل های خریداری شده با ارز تخصیص یافته این دوره به بازار، قیمت گوشی را کاهش خواهد داد، در نتیجه با انتشار خبر تخصیص ارز، فروشندگان در حال رقابت برای عرضه حداکثری کالاهای موجود در انبار هستند. کالاهایی که حتی بعضا با ارز ۳۰ هزار تومانی خریداری شده‌اند، اما فروشندگان با کاهش حاشیه سود آنها را پیش از ورود بار جدید گوشی‌ها، با قیمت‌های کمتری به بازار عرضه کرده‌اند.

وی می‌گوید: از آنجا که ورود محموله‌های جدید گوشی به بازار و وجود کالای کافی، موجب رقابتی شدن بازار می‌شود، انتظار داریم تا حداکثر ۲۰ روز آینده، قیمت گوشی‌های موبایل با کاهش بیش از ۱۵ درصدی مواجه شود. وی تاکید می‌کند چنین کاهش قیمتی، با فرض حفظ قیمت فعلی دلار تقریبا قطعی است.

منبع: کاماپرس

کد خبر 423030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =