گزارش عملکرد ۱۳ شرکت بورسی در آبان

شرکت های شبهرن، کگل، کگهر، شسپا، خودرو، فلامی، شبصیر، ذوب، دسینا، شپاکسا، فولاژ، زشگزا و کلوند گزارش عملکرد یک ماهه خود را منتشر کردند.

به گزارش صدای بورس، برخی از شرکت های بورسی گزارش یک ماهه خود را منتشر کردند که در ادامه می خوانید:

«شبهرن»
این سهم پس از ۵۰ درصد اصلاح از سقف تاریخی خود، در منطقه‌ی مشخص شده در حوالی قیمت ۵۵۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان حمایت شده است.
با توجه به الگوی‌های شمعی که در چند روز اخیر انتظار می‌رود به صورت نوسانی تا محدوده‌ی قیمت ۷۳۵۵ تومان بالا برود.

«کگل»
این شرکت سنگ آهنی در شش ماه اول سال ۹۹ به طور میانگین ۱.۲۷ میلیون تن کنسانتره به عنوان محصول ابتدای زنجیره تولید کرده است. این رقم در مهر ماه ۱.۳۴ و در آبان ماه ۱.۴۲ میلیون تن بوده است.
مقدار فروش گل گهر برای شش ماهه ۹۹، به طور میانگین ماهانه ۱۸۵ هزار تن کنسانتره و ۱۰۵۹ هزار تن گندله رقم خورده است. در آبان ماه نیز عملکرد متعادلی داشته و ۲۶۶ هزار تن کنسانتره و ۱۰۲۰ هزار تن گندله به فروش رسانده است.
سال ۹۸ شرکت به طور میانگین ۱۰۰۰ میلیارد تومان  فـروش داشته که عمده آن گندله با نرخ ۹۰۶ تومان بوده است. پس از رکوردزنی درآمد در شهریورماه با رقم ۲۱۴۶ میلیارد تومان، در مهرماه ۱۸۶۹ میلیارد تومان فروش داشته اما در آبان ماه مجدد رقمی بالای ۲۰۰۰ میلیارد تومان ثبت کرد که رشد ۱۰۰ درصدی نسبت به میانگین سال گذشته و رشد ۳۷ درصدی نسبت به میانگین شش ماه اول را دارد. نرخ فروش گندله نیز در ارقام بالای ۱۵۰۰ تومان تثبیت شده و در آبان ۱۵۹۰ تومان رقم خورده است.

«کگهر»
سال مالی شرکت منتهی به آذر ماه است. این شرکت در این ماه حدود ۱۳۹۴ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش ماه گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.
این شرکت در آبان ماه حدود ۳۴۰ هزار تن کنسانتره و ۱ میلیون تن کلوخه سنگ آهن فروخته که به ترتیب نسبت به ماه گذشته، ۱۶ درصد رشد و ۶ درصد افت داشته است.
نرخ فروش کنسانتره در این ماه  ۷ درصد  و کلوخه  ۱۰ درصد  نسبت به ماه گذشته رشد داشته و به حدود  ۱۸۰۰ و ۶۸۷ تومان به ازای هر کیلو رسیده است.
شرکت در مجموع ۱۱ ماه نخست سال مالی جاری حدود ۸ هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال  گذشته ۷۵ درصد رشد داشته است.
قیمت سهم ۴۱۵۰ تومان است و در یک ماه گذشته ۱۲ درصد رشد را تجربه کرده است...

«شسپا»
درآمد شرکت در آبان ۶۷۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۷ درصد کاهش و نسبت به آبان سال قبل ۱۴۳ درصد افزایش یافته است. متوسط درآمد ماهانه شرکت از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آبان برابر ۴۸۲ میلیارد تومان و این رقم در سال ۹۸ برابر ۳۹۵ میلیارد تومان بوده است.
مجموع درآمد شرکت در ۸ ماهه سال ۹۹ برابر ۳۸۵۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش یافته است.
مجموع فروش شرکت در ۸ ماهه ۹۹ برابر ۴۶۶ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است.
در ۸ ماهه سال ۹۹ درآمد صادراتی شرکت ۲۳۲۸ میلیارد تومان بوده که ۶۰ درصد کل فروش شرکت است.
نرخ فروش روانکار داخلی در آبان ۱۳۷۹۰۳ ریال برای هر کیلو بوده که نسبت به ماه قبل ۲۱ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش روانکار صادراتی ۱۲۳۷۳۵ ریال برای هر کیلو بوده که نسبت به ماه قبل ۱۶ درصد افزایش یافته است.

«خودرو»
شرکت ایران خودرو در شهریور ماه توانست فروش ۳۷۷۲ میلیاردی را به ثبت برساند که این رقم در مقایسه با میانگین فروش ماهانه امسال افزایش ۵۵ درصدی را نشان می دهد. در سه ماه اخیر مبلغ فروش به سطوح بالاتری رسیده و ارقام ۴۰۰۰ میلیاردی دور از ذهن نیست.
از لحاظ تعداد تولید شرکت با افزایش ۶ درصدی نسبت به ماه گذشته، تولید ۴۱ هزار دستگاه را گزارش کرده است.
در این ماه ۷۵ درصد فروش شرکت از محل گروه پژو است که ۳۱ هزار دستگاه از این گروه به فروش رسانده و ۲۸۳۴ میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده است. میانگین سال گذشته فروش این گروه، ۲۴ هزار دستگاه و مبلغ ۱۶۵۰ میلیارد تومان بود.
گروه سمند نیز با ۶ هزار دستگاه و ۵۱۹ میلیارد تومان، ۱۴ درصد از درآمد این ماه را شکل داده است.
متوسط نرخ فروش محصولات در سال گذشته ۵۲ و در شش ماه اول ۶۸ میلیون تومان بوده که در آبان به ۹۳ میلیون تومان به ازای هر دستگاه رسیده است. نرخ فروش گروه پژو، سمند و دنا محصولات پر فروش، به ترتیب در این ماه ۹۲، ۸۵ و ۱۲۵ میلیون تومان گزارش شده است.

«فلامی»
فلامی در آبان و مهر ۱۱ میلیون عدد تیغ صورت تراشی و یک میلیون و  ۵۱۶ هزار عدد تیغ یکبار مصرف تولید داشته است.  این مقدار در شهریور ماه ۹ میلیون عدد و  ۴۹۰ هزار عدد بوده است.
این تولیدکننده فروشی تقریبا معادل تولید دارد و در آبان و مهر تعداد ۱۰ و ۱۱ میلیون تیغ صورت تراشی و ۸۰۰ و ۵۰۰ هزار تیغ یکبار مصرف به فروش رسانده است. فروش این دو محصول در شهریور اعداد ۹ میلیون و ۶۱۸ هزار عدد گزارش شده است.
فروش شرکت در آبان و مهر و شهریور ۷ میلیارد تومان بوده است. فروش  مرداد ۶  میلیارد تومان گزارش شده است.
نرخ فروش تیغ صورت درآبان و مهر و شهریور ۵،۰۲۵ ، ۵،۰۰۵  و ۵،۰۶۶ ریال به ازای هر محصول و نرخ فروش تیغ یکبار مصرف ۱۸،۲۱۰ ،  ۱۸،۸۰۳ و ۱۸،۳۳۵  ریال به ازای هر محصول بوده است.

«شبصیر»
درآمد شرکت در آبان ۱۳۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۱۹% و نسبت به آبان سال قبل ۲۱۷% افزایش یافته است.
مجموع درآمد شرکت در ۸ ماهه سال ۹۹ برابر ۷۶۱ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۲% افزایش یافته است.
شرکت در ۸ ماهه سال ۹۹،  ۲۷ هزار تن محصول فروخته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد یافته است.
نرخ فروش گرانول ABS در آبان ۴۸۵۹۱۰ ریال برای هر کیلو بوده که نسبت به ماه قبل ۲۷ درصد و نسبت به آبان سال قبل ۱۶۰ درصد افزایش یافته است.

«ذوب»
درآمد شرکت در آبان ۱۹۷۷ میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۶% و نسبت به آبان سال قبل  ۱۴۷ درصد افزایش یافته است.
مجموع درآمد شرکت در ۸ ماهه سال ۹۹ برابر ۱۱۳۹۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷ درصد افزایش یافته است.
تعداد فروش شرکت در ۸ ماه سال ۹۹ برابر ۱.۵۴ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد کاهش یافته است.
در ۸ ماهه سال ۹۹ درآمد صادراتی شرکت ۴۸۳۵ میلیارد تومان بوده که ۴۲ درصد کل درآمد شرکت است.
نرخ  فروش تیرآهن (داخلی) شرکت در آبان ۹۷۱۹۲ ریال برای هر کیلو، در مهر ۹۴۲۹۲ ریال برای هر کیلو و در آبان سال گذشته ۴۱۲۹۷ ریال برای هر کیلو بوده است.

«دسینا»
سینا دارو در آبان ۳۵ میلیارد فروش داشته و مجموع فروش ۸ ماهه را به  ۲۴۹ میلیارد رسانده است. میانگین فروش سال جاری ۳۱ میلیارد و کل فروش ۹۸، ۳۴۳ میلیارد تومان بوده که به طور میانگین ماهیانه ۲۸.۶ میلیارد تومان فروخته است.
قطره و پماد محصولات اصلی شرکت بوده و تقریبا ۷۰% درآمد را تشکیل می دهند. نرخ قطره در این ماه ۲.۳۴۰  و پماد ۲.۵۱۴ تومان به ازای هر عدد بوده است. نرخ فروش این دو محصول در سال جاری به ترتیب ۲.۵۰۰ و ۱.۸۰۰ تومان به ازای هر عدد بوده است. شرکت محصول قطره را در سال قبل ۲,۴۰۰ و پماد را با نرخ ۱,۵۰۰ تومان فروخته است.

«شپاکسا»
متوسط تولید ماهانه شرکت در سال مالی گذشته ۱۰.۶ هزار تن محصول بوده است. در۷ ماهه امسال هم این عدد ۱۰ هزار تن بوده است اما در آبان ۱۳ هزار  تن تولید کرده است.
در ۷ ماهه امسال  ۱۰ هزار تن محصول فروخته بود و در یازدهمین ماه نیز فـروش خوب ۱۲ هزار تنی را دارد.
متوسط فـروش سال مالی گذشته ۸۵ میلیارد تومان برای هر ماه بوده است. متوسط فروش ۱۰ ماه گذشته ۹۹ میلیارد تومان بوده است. در مهر فروش ۱۲۶ میلیارد تومانی و در  آبان فروش عالی ۱۹۳ میلیارد تومانی داشته است.
نرخ پودر به عنوان محصول اصلی  به طور متوسط در سال مالی گذشته ۶ هزار تومان برای هر کیلو بوده است و در سه ماه گذشته سال جاری به طور متوسط ۸.۷۰۰ و در آبان ۱۱.۲۰۰ تومان است.

«فولاژ»
شرکت در این ماه ۳۸ هزار تن محصول تولید کرده، میانگین تولید سال ۹۸ و ۶ ماه سال ۹۹ به ترتیب ۳۶ و ۳۹ هزار تن بوده است.
در این ماه شرکت ۳۷ هزار تن فروش داشته و محصولی صادر نکرده است. در سال ۹۸ میانگین فروش ۳۶ هزار تن بوده و در ۶ ماه ابتدایی سال جاری نیز به طور میانگین ۴۰ هزار تن فروش ثبت شده است.
در این ماه فروش عالی ۶۰۵ میلیارد تومان برای شرکت به ثبت رسیده، میانگین این عدد در ۶ ماه ابتدای سال ۴۰۴ میلیارد تومان بوده است.
نرخ فروش محصول آلیاژی در سال ۹۹ رشد چشمگیری داشته، در این ماه محصول آلیاژی با نرخ ۱۶۹.۸۲۲ ریال به فروش رسیده و نرخ ماه قبل ۱۵۳.۴۱۹ ریال بوده است.

«زشگزا»
زشگزا در سال گذشته به طور متوسط هر ماه ۱۰ میلیارد تومان فـروش زده بود و در ۷ ماهه امسال متوسط فروش ۱۲ میلیاردی و در آبان فروش ۱۴ میلیارد تومانی را ثبت می کند.
متوسط تولید شیر شرکت در سال ۹۸ هر ماه ۳.۰۶۳ تن است که امسال  به ۳.۱۷۹ تن رسیده است و آبان ماه ۲،۸۲۴ تن تولید داشته است. شرکت تقریبا تمامی شیر تولیدی را به فروش می رساند.
نرخ فـروش شیر شرکت به طور متوسط  در سال ۹۸ حدود ۲،۶۰۰ تومان برای هر کیلو گزارش شده است. متوسط نرخ فروش ماهانه  امسال ۳،۵۰۰ تومان و نرخ فروش مهر و آبان ماه  ۴،۰۰۰ و  ۴،۳۰۰ تومان ثبت شده است.

«کلوند»
میانگین تولید سال ۹۸ و ۶ ماهه ۹۹ به ترتیب ۶۰۳.۶۹۹ و ۵۲۸.۳۳۵ متر مربع بوده و تولید مهر و آبان ۶۲۷.۱۸۲ و ۶۲۸.۰۱۷ مترمربع گزارش شده است.
شرکت در سال گذشته به طور میانگین ماهانه ۵۷۵.۱۴۰ متر مربع از محصولاتش را به فروش رسانده، فروش آبان ۷۵۱.۲۴۱ متر مربع و میانگین فروش شش ماهه ۶۲۲.۴۹۹ متر مربع بوده است.
میانگین فروش ۶ ماهه ۲۶ میلیارد تومان و فروش مهر ۲۹ میلیارد تومان بوده، در آبان فروش عالی ۳۸ میلیارد تومان گزارش شده است.
میانگین نرخ فروش محصولات در مهر و آبان به ترتیب ۴۷۷.۷۹۴ و ۵۰۸.۳۹۶ ریال بوده است.

کد خبر 422462

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =