کدام گروه‌ها در بازار پیشتاز خواهند بود؟/ پیش‌بینی شستا تا ۱۰ روز دیگر

مدیر سرمایه‌گذاری فارابی گفت: روند کلی بازار تا هفته آینده مثبت است اما این روند به معنای رشدهای شارپی نیست.

به گزارش صدای بورس، به‌رغم پیش بینی‌های ریزش شدید بعد از بازگشایی شستا، شاخص‌کل بورس تهران بعد از بازگشایی این نماد با ۲۳ هزار واحد مثبت و در کانال یک میلیون و 296 هزار واحد برای روز کاری بعد بسته شد. شستا اولین نماد تاثیرگذار منفی بر شاخص کل بورس تهران بود، به طوری که با بیش از 13 هزار واحد منفی شاخص کل را از کانال 1300 هزار واحد به کانال 1200 هزار واحد پایین آورد. شستا با بیش از ۱۷ درصد کاهش نسبت به زمان متوقف شدن معاملات با قیمت پایانی ۲۹ هزار  و ۵۲۰ ریال بسته شد. 

باقر خادمی، مدیر سرمایه‌گذاری فارابی در گفت‌وگو با صدای بورس اظهار کرد: بازار بازگشایی شستا را پیشخور کرده بود  بنابراین باز شدن شستا آنچنان که پیش بینی می‌شد بر شاخص تاثیر گذار نبود. با باز شدن شستا بازار ۲ ترس بزرگ خود را پشت سر گذاشت. ترس اول که همان ریزش بازار برای انتخابات آمریکا بود. پیش بینی می شد با روی کار آمدن جو بایدن ریزش شدید قیمت دلار و به تبع آن ریزش بورس را شاهد خواهیم بود. بعد از روی کار آمدن بایدن دلار چندان تغییر نکرد و اکنون روی کانال قیمتی ۲۶ هزار تومان است. بازار این خبر را پیش خورد کرد و بورس تا ۵۰ درصد اصلاح کرد، ترس دوم نیز که بازگشایی شستا بود، امروز به پایان رسید.

وی با بیان اینکه با باز شدن شستا اخبار منفی بازار به پایان رسید، ادامه داد: خبر بازگشایی شستا در بازار پیش خور شده بود و بازار سرمایه با یک اصلاح  تبدیل به یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری شد به شکلی که سهام‌ها در بازار سرمایه ارزنده شده است.

پیش بینی بازار سرمایه برای هفته آینده

خادمی  در ارتباط با پیش بینی روند مثبت بودن  شستا برای فردا گفت: امروز صف خرید شستا برای فردا چیده شد و فردا نیز به نظر می‌رسد بازار مثبت باشد،خروج از بازار سرمایه متوقف شده و روند کلی بازار نیز تا هفته آینده مثبت است اما این مثبت بودن به معنای رشدهای شارپی نیست.

بیشتر بخوانید:
کلیات طرح خودروی بورسی در مجلس تصویب شد/  چه خودروهایی بورسی می‌شوند؟
قوانین و شرایط خرید خودرو در بورس
بازگشت امیدبخش و مطلوب «شستا»

وی افزود: اعتماد به بازار سرمایه در حال بازگشت است، فروش آبشاری سهام عدالت تمام شده و امیدواریم در شرایطی که ترس‌های بازار ریخته شده است، بازار سرمایه دوباره روند افزایشی خود را درپیش گیرد.

مدیر شرکت سرمایه گذاری فارابی در ارتباط با گروه‌ های سودآور در هفته آینده گفت: گروه‌های پیشرو در بازار سرمایه سهام های بنیادین از جمله پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران،  بانک ملت، فولاد مبارکه بالیدری صنعت پالایشی ها مثبت خواهند بود.

خادمی گفت: دارویی‌ها صنعت بزرگی نیستند و اگر کلیت بازار مثبت باشد، صنایع کوچک همچون دارویی‌ها، سیمان و غذایی‌ها مثبت می‌شوند. این صنایع سود معقول خواهند داشت.

وی در پایان توصیه کرد سرمایه گذاران از ورود بدون تخصص و به صورت مستقیم خودداری کرده و از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد بازار شوند

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 421600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =