رکورد ترخیص کالاهای رسوبی در گمرک شکست

معاون فنی گمرک از ترخیص بیش از یک‌میلیون تن انواع کالا از گمرکات در راستای مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خبر داد.

به گزارش صدای بورس، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور گفت: از روز ۱۹ آبان ماه که دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای رسوبی ابلاغ شد تا روز ۲۰ آبان با همکاری شبانه‌روزی گمرکات طی یک روز حدود ۱.۱میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

معاون فنی گمرک گفت: این کالاها شامل مواد اولیه تولید، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی، تجهیزات صنعتی،‌ کالاهای واسطه‌ای، اقلام مربوط به پروژه‌های راهبردی و تولیدی می‌باشند.

به‌گفته وی طی ماههای ابتدایی سال و ابتدای آبان ماه تنها ۱۵ میلیون تن کالا  از گمرکات کشور ترخیص شده بود که بر این اساس به‌صورت میانگین هر ماه ۲میلیون تن کالا وارد کشور می‌شد اما با عملیاتی شدن مصوبه دولت ظرف یک روز حدود ۱میلیون تن کالا ترخیص شده است و این موضوع یک رکورد محسوب می‌شود.

ارونقی اظهار کرد: ترخیص اقلام ضروری مردم به‌صورت شبانه‌روزی در گمرکات کشور در جریان است و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت کالاها در بازار شود.

مشکل برنج های رسوبی حل شد

ارونقی گفت: مشکل مربوط به برنجهای رسوبی در گمرکات نیز حل شده است و با صدور مجوزهای معتبر از سوی سازمان استاندارد محموله‌های رسوبی برنج نیز در حال ترخیص از گمرکات می‌باشد.

وی افزود: حدود ۲۰هزار تن برنج که با ارز ۴۲۰۰تومانی وارد شده و در گمرکات رسوب کرده بود در حال ترخیص می‌باشد و در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار خواهد گرفت./تسنیم

کد خبر 421179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =