۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
آسیا سبز شد، اروپا قرمزپوش

بازارهای آسیا امروز چهارشنبه شاهد رشد شاخص‌های اصلی سهام بودند.

به گزارش صدای بورس، امید به تصویب بسته محرک اقتصادی در آمریکا و تزریق نقدینگی به بازار موجب رشد بازار وال استریت در معاملات روز سه‌شنبه و بازارهای آسیا در روز چهارشنبه شد. انتظار می‌رفت بازارهای اروپا نیز این روند را دنبال کنند اما قرمزپوش شدند.

در بازار وال استریت، شاخص‌های داوجونز، نزدک و اس‌اندپی۵۰۰ به ترتیب ۰.۴ درصد، ۰.۳۳ درصد و ۰.۴۷ درصد رشد کردند. در آسیا، شاخص نیکی ژاپن ۰.۴۲ درصد و تاپیکس ۰.۷۳ درصد افزایش را تجربه کردند. همچنین هنگ‌سنگ ۰.۷۵ درصد افزایش یافت اما سی‌اس‌آی شنژن ۰.۳۳ درصد افت کرد. در مجموع، شاخص سهام MSCI آسیا-اقیانوسیه (خارج از ژاپن) با رشدی ۰.۵۱ درصدی به کار خود پایان داد.

به گفته کارشناسان، ظاهرا کاخ سفید و دموکرات‌های کنگره به توافق بر سر ارائه یک بسته محرک اقتصادی و کمک مالی برای مقابله با بیماری کرونا نزدیک شده‌اند. دیروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که با وجود مخالفت برخی نمایندگان جمهوریخواه (حزب ترامپ) وی با ارائه یک کمک مالی بزرگ موافق است. قرار است این مذکرات امروز ادامه پیدا کند.

امروز بازارهای اروپایی با افت شاخص مواجه شدند. فوتسی لندن ۱.۲۵ درصد، دکس فرانکفورت ۰.۹۲ درصد و سی‌ای‌سی پاریس ۱.۰۸ درصد کاهش پیدا کرد. افت بازارهای اروپایی تحت تاثیر کاهش ارزش سهام بخش‌های درمان، ساخت‌وساز و دفاعی رخ داد. همچنین نگرانی درباره برنامه برگزیت نیز بر این روند موثر بود.

منبع: رویترز، بلومبرگ

کد خبر 419414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =