نقدینگی حقوقی‌ها در بازارسرمایه امروز

شاخص کل بورس تهران امروز در پایان معاملات با خروج نقدینگی بیش از ۷ هزار و ۱۸ واحد ریزش کرد و در کانال یک میلیون و ۴۱۲ هزار واحد ایستاد.

به گزارش صدای بورس،ارزش کل معاملات خرد هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۶درصد معادل یک هزار و۶۰۰میلیارد تومان سهام خریدند که مازاد خرید حقوقی ۶ درصد از کل معاملات بود.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» و «محصولات شیمیایی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

براساس این گزارش، سه نماد وتجارت، فملی و شبندر لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند و امروز توجه حقیقی‌ها بیشتر به سمت نمادهای کدما، نوری و پترول معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت معادل هشت هزار و۹۰۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی معدنی دماوند با برتری ۴۴میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.
امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۱ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۱۴نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۸۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۳۰میلیارد تومان بود.

در نهایت امروز حقوقی‌ها حدود ۵۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

کد خبر 419413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =