انتشار ششمین شماره نشریه «مس‌آباد» 

با انتشار ششمین شماره نشریه مس‌آباد ضمیمه‌ «عصرمس» رسانه مکتوب شرکت ملی صنایع مس ایران؛ «مس آباد» با سردبیری لیلا ملت دوست یک‌ساله شد.

به گزارش صدای بورس، در قاب این شماره، در بخش کودک «پس مرتضی کو» نوشته‌ کلرژوبرت با بچه‌ها از کودکی شهید «مرتضی مطهری» گفت. «باد و بچه‌اش» شعر زیبای مریم هاشم‌پور ، «اتفاق تازه» سروده‌ی مهری ماهوتی، «لاکپشت» ازمحبوبه صمصام شریعت، «من چی می‌خوام» ازطیبه شامانی در بخش شعر کودک بچه‌ها را برسر ذوق آوردند؛ همچنین با بازنویسی داستان «مردگلخواره» با قلم بیتا مقدمی مهمان دریای حکمت مولانا بودیم. محمود پوروهاب درقسمت ۵ «موسیخ سیخی و پا میخ میخی» مخاطبان را با آموزه‌های دینی آشنا کرد و«وید...وید» نوشته‌ مهری ماهوتی نیز قصه‌ زیبایی بود که به مهارت‌های زندگی پرداخت. «دست نخ نخی» با اجرای سینامیرعیسی‌خانی و  «مس نگاره‌ها» از علی جانب الهی نیز در بخش کاردستی و سرگرمی از دیگر قسمت‌های بخش کودک بودند.

در بخش نوجوان نیز باسه شعر از محمود پوروهاب و سه داستانک از فرهادحسن‌زاده مهمان قلم این دو استاد ادبیات نوجوان بودیم. از دیگر بخش‌های این شماره‌ نوجوان آموزش عکاسی از علی خوشجام، کمیک استریپ روش فکر کردن جعبه‌ایی با قلم لاله ضیایی، مطب عاشورایی نوشته‌ی یاسمن رضاییان بود و در پایان دختران تیم فوتسال رفسنجان از دغدغه‌های ورزش حرفه‌ایی با ما سخن گفتند.

جدیدترین مطلب این شماره در بخش نوجوان «راهنمای دارا شدن» نوشته‌ی عادل قیداری متخصص پرورش هوش مالی کودکان و نوجوانان بود. این مطلب که به شکل دنباله‌دار پس از این در صفحه‌ میانی نشریه خواهد آمد به پرورش هوش مالی مخاطبان پرداخته و دیدگاه درستی را نسبت به «دارایی» به خوانندگان عرضه خواهد نمود.

هنرمندان خوب این شماره نیز که در کنار مدیر هنری مجله مسلم علم‌زاده مجله را آراستند حسن روح الامین، سعیده احمدی، عاطفه فتوحی، مهدی بادیه پیما، یگانه یعقوب‌نژاد، سمیه شهبازی، مجید صابری نژاد و زینب امیری مقدم بودند که هنر آنان در کنار قلم نویسندگان مجله این شماره را رقم زد.

بر اساس این گزارش، مس‌آباد با مدیر مسئولی حیدر ضیغمی حول نگاه فرهنگی سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس و با هدف عمق بخشی به روابط بین کارکنان و خانواده های آنان با شرکت ملی صنایع مس ایران در اواسط سال پیش ایجاد شد و اکنون با انتشار شماره ششم آن  یکسال از تولد آن گذشت.

لازم به ذکر است دست اندرکاران مس آباد برای تعامل بیشتر با مخاطبان و والدین آنان و تشویق کودکان و نوجوانان به تولید محتوا درقالب نقاشی، داستان و ... اقدام به راه‌اندازی کانال تلگرامی مس‌آباد (@mesaabaad) و صفحه رسمی مس‌آباد در اینستاگرام (www.instagram.com/mesaabaad) کرده‌اند.

کد خبر 419182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =