مهمترین اخبار اقتصادی بورسی امروز (۹۹/۷/۲۷)

«مهمترین اخبار اقتصادی بورسی»، جدیدترین خط خبری امروز ۲۲۷مهر ۹۹ را در کوتاه‌ترین و کامل‌ترین جملات بیان می‌کند.

به گزارش صدای بورس، امروز بازار سرمایه در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل از صبح با ریزش همراه بود و حتی خبرهای مثبت سیاسی هم نتوانست این بازار را آرام کند. در نهایت شاخص کل با ۴۷ هزار واحد منفی در کانال یک میلیون و ۵۱۴ واحدی به کار خود پایان داد.

۱- روحانی عملکرد دولت در ایفای تعهدات ابزارهای مالی اسلامی را تاکنون قابل اتکا دانست و گفت: بخش خصوصی در عرضه اوراق مالی اسلامی جدید طی دهه اخیر همواره در بازارسرمایه حضور داشته ‌است؛ چنانچه خواهان حضور دائم بخش خصوصی و دولت در بازارسرمایه هستیم تا ابزارسازی‌های نوین برای تأمین مالی برای آنها استفاده شود.

۲- سخنگوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت گفت: تا یک ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند.

۳-  رئیس مجلس گفت:  امروز همه باید بدانند که بگو مگوهای سیاسی برای مردم نان و آب نخواهد شد. وی همچنین از احضار وزیر صمت در روز چهارشنبه خبر داد.

۴-  پویا ناظران، کارشناس اقتصادی می‌گوید: برای وضعیت بازارها تا پایان سال سناریوهای مختلفی وجود دارد اما وجه مشترک تمام این سناریوها این است که در شش ماه آینده بورس از دلار جلو می‌زند. 

۵- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس با تاکید بر غیرقانونی بودن کانال های خرید و فروش سینگال، گفت: سهامداران گرفتار در دام کلاهبرداران از طریق پلیس فتا و دادسرای جرایم رایانه ای، پیگیر باشند.

۶- امروز بیشترین افزایش مالکیت حقوقی در نمادهای «وبصادر» «وتجارت»  «وبملت» «وسپهر» «وپارس» «وشپنا» بود و یشترین کاهش مالکیت حقوقی در نمادهای «امین - یکم»  «اعتماد»  «کمند» « کیان» «وصنعت»«پارند»  صورت گرفت.

۷- ارزش واقعی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶ میلیون تومان نزدیک شد.

۸-  در بازار امروز سهام پالایش یکم در پایان معاملات به قیمت ۵۰۳ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۵۸ ریال رسید.

۹- با تقسیم‌بندی سهام بازار به دو اردوگاه «ریالی» و «دلاری» عملا رفتار معامله‌گران در سرمایه‌گذاری به برآورد نتایج رویداد مزبور گره خورده است. بر این اساس، این گمانه وجود دارد که در صورت تمدید حضور ساکن فعلی کاخ سفید، کماکان سهام شرکت‌های بزرگ کالایی و صادراتی از مزیت سرمایه‌گذاری برخوردار باشند و در صورت انتخاب نماینده دموکرات، بخش کوچک‌تری از بازار به لحاظ وزنی شامل صنایع غیر صادراتی و اصطلاحا ریال‌محور موقعیت بهتری بیابند.

۱۰- قیمت هر دلار آمریکا امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹ در صرافی های بانکی به ۳۲ هزار تومان رسید.
۱۱- وزیر امور خارجه ایران گفت:‌ تحریم‌های تسهیلاتی علیه ایران امروز پایان می‌یابد.
۱۲ دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: از وزارت صمت در خواست داریم از تخصص و توانمندی‌های تشکل صنفی سیمان برای تصمیم گیری در امور این صنعت استفاده کند.

۱۳- لایحه طرح انتظام بخشی به فرآیند واگذاری بنگاه های دولتی در جلسه امروز کمیسیون اصل نود قانون اساسی بررسی می‌شود.

۱۴- محسن صالحی نیا که تاکنون رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بود، با حکم رزم حسینی وزیر صنعت به عنوان مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران منصوب شد.

منابع: صدای بورس، اطلاعات بورس، صرافی بانک ملی، اتحادیه طلا و جواهر، رویترز

کد خبر 419123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =