۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
دستاوردهای کار بدون دستمزد

انجام کارهای داوطلبانه اقدامی مفید در راستای یافتن شغل است؛ کار داوطلبانه یعنی کارهایی که به اختیار و بدون چشم‌داشتِ پولی، برای مؤسسه‌ای خیریه یا سازمانی غیرانتفاعی انجام می‌دهید. شاید در ابتدا کار بدون دستمزد برایتان سخت به نظر برسد؛ اما دستاوردهای آن با هیچ ارزش پولی قابل مقایسه نیست. آشنایی با فواید انجام اینگونه کارها حتماً در شما ایجاد انگیزه می‌کند.

به گزارش صدای بورس، انجام کارهای داوطلبانه اقدامی مفید در راستای یافتن شغل است؛ کار داوطلبانه یعنی کارهایی که به اختیار و بدون چشم‌داشتِ پولی، برای مؤسسه‌ای خیریه یا سازمانی غیرانتفاعی انجام می‌دهید. شاید در ابتدا کار بدون دستمزد برایتان سخت به نظر برسد؛ اما دستاوردهای آن با هیچ ارزش پولی قابل مقایسه نیست. آشنایی با فواید انجام اینگونه کارها حتماً در شما ایجاد انگیزه می‌کند.
افزایش اعتماد به نفس: یکی از مهم‌ترین نیازهای دوره جوانی، داشتن اعتماد به نفس است؛ اعتماد به اینکه آنچه از کودکی تا به حال یاد گرفته‌اید را می‌توانید در عمل پیاده کنید. حضور در جمع و حس مفید بودن برای جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید آنچنان اعتماد به نفسی به شما می‌بخشد که خود، سکوی پرش موفقیت‌های شغلی شما در آینده خواهد بود.

کسب مهارت‌های جدید: جدای از اینکه قصد دارید در آینده چه شغلی داشته باشید، توانایی برقراری ارتباط، رهبری و انجام کارهای گروهی از آن مواردی هستند که همیشه به دردتان می‌خورند.

آشنایی با افراد جدید: در حین کار، این شانس و فرصت را دارید که با افراد متخصص و حرفه‌ای در ارتباط باشید. شاید یکی از این افراد همان شغلی را داشته باشد که شما آرزویش را دارید یا شاید بتواند شما را به فردی با شغل رؤیایی‌تان وصل کند. یا شاید هم یکی از این افراد کارآفرینی باشد که می‌تواند راه و رسم کاسبی را به شما یاد دهد.

عمق‌بخشی به رزومه: تجربه کار داوطلبانه هم یک تجربه حرفه‌ای محسوب می‌شود بنابراین می‌توانید نام آن سازمان و تاریخ و مدت خدمتتان را در رزومه خود عنوان کنید. فقط به جای استفاده از کلمه داوطلب، مسئولیت‌تان را بنویسید برای مثال هماهنگ‌کننده پروژه‌ها یا مسئول آموزش.

تحت تأثیر قرار دادن کارفرمایان: فقط کافی است تجربه انجام کارهای داوطلبانه داشته باشید تا از سایر متقاضیان متفاوت شده و رزومه ‌ارسالی‌تان ستاره‌دار شود. کارفرمایان متوجه می‌شوند فرهنگ سازمانی خوبی دارید، تمایل به پیشرفت در شما وجود دارد، مشتاق یادگیری چیزهای جدید هستید و حتی بیشتر از مسئولیت خودتان کار می‌کنید.

شناخت بیشتر از خود: کار داوطلبانه می‌تواند راه خوبی برای شناخت بیشتر خودتان و توانایی‌هایتان در جهت رشد و پیشرفت باشد. همچنین این فرصت را در اختیارتان می‌گذارد تا کشف کنید دیگران شما را چگونه می‌بینند و نقاط قوت و ضعفتان را چه می‌دانند.

در نهایت باید بدانید جدای از تأثیر کارهای داوطلبانه در آینده شغلی، داوطلبان نوک پیکان سازمان‌های غیرانتفاعی و خیریه هستند و بدون آن‌ها خیلی از کارهای مؤثر انجام نمی‌شود. کمک به دیگران و اینکه توانسته‌اند دنیا را جای بهتری سازند بهترین حسی است که هر انسانی می‌تواند آن را تجربه کند.

عاطفه جلادتی ، کارشناس آکادمی هوش مالی
منبع: هفته نامه اطلاعات بورس شماره 371

کد خبر 418788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =