صدرنشینی مجدد بورس در بین سایر بازارها

در پایان سومین هفته مهرماه قیمت دلار و طلا افزایش پیدا کرد در حالی که بورس تهران یکبار دیگر مجال ثبت رکورد بیشترین بازدهی را پیدا کرد.

به گزارش صدای بورس، ظاهرا بر خلاف هفته‌های گذشته که دو بازار طلا و ارز به صورت پله‌ای رشد می‌کردند، این هفته بورس بعد ازمدت‌ها بار دیگر بیشترین بازدهی را میان بازارهای رقیب کسب کرد.

 بازدهی بالای بورس
بورس این هفته با ثبت بازدهی ۲.۴ درصدی بعد از چند هفته بار دیگر صدرنشین جدول بازدهی بازارهای مالی شد. طبق داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس پیش از آغاز این هفته سطح یک میلیون و ۵۰۳ هزار واحدی را نشان می‌داد و در طول هفته با رشدی حدودا ۳۷ هزار واحدی در پایان معاملات روز چهارشنبه با قرارگرفتن روی سطح یک میلیون و ۵۴۰ هزار واحد به کار خود پایان داد.

رفت و برگشت دلار
با این که قیمت دلار در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته بیش از دو هزار تومان ریزش را تجربه کرد و حتی به ۲۶ هزارتومان هم رسید اما خیلی زود بار دیگر به کانال ۲۹ هزار تومان بازگشت.

 اسکناس آمریکایی که روز پنج‌شنبه دهم مهرماه براساس نرخ صرافی ملی ۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شد، با ۳۰۰ تومان افزایش طی یک هفته در روز ۱۷ مهرماه به ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. اگرچه شاید با ریزش چشمگیر قیمت دلار در ابتدای هفته انتظار می‌رفت که با ادامه روند کاهشی، این بازار این هفته بازدهی منفی ثبت کند، اما همچنان توانست یک درصد بازدهی مثبت داشته باشد.

 رشد کم طلا در هفته گذشته
طلای ۱۸ عیار که هفته اول مهرماه بیش از هشت درصد بازدهی داشت، این هفته تنها ۰.۳درصد رشد کرد. قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در پایان معاملات روز دهم مهر ماه به رقم یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۵۰۰تومان رسید، اما با افزایش قیمت چهار هزار ۶۰۰ تومانی به ‌ازای هر گرم در طول هفته‌ای که گذشته به رقم یک میلیون و ۳۵۶ هزارتومانی رسید.

عقب‌نشینی سکه
سکه که هفته گذشته با ثبت بازدهی ۹.۸ درصدی درمیان بازارهای مالی رکوردار رشد بود، این هفته از سایر بازارها عقب ماند و ۲.۳ درصد هم افت کرد. براساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت سکه در پایان هفته منتهی به دهم مهر ماه به ۱۳میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده بود. همزمان با سقوط دلار، سکه نیز به کانال ۱۲ میلیون تومانی وارد شد اما در نهایت روز پنج‌شنبه ۱۷ مهرماه با ۳۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به پنج‌شنبه گذشته در قیمت ۱۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان ایستاد.

منبع: کارگر آنلاین

کد خبر 418420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =