آیا فردا بازار مثبت است؟

یک کارشناس بازار سرمایه در تحلیل خود شرایط بازار را در روز چهارشنبه -۱۶ مهر- مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش صدای بورس، نوید قدوسی کارشناس بازار سرمایه با یک پیش‌بینی مثبت از شرایط بازار سرمایه برای روز چهارشنبه -۱۶ مهر- گفت: در بازار فردا یک اتفاق تاثیرگذار پایین آمدن قیمت ارز است. فشار فروشی که در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه به خاطر شرایط ارز بود هم از بازار برداشته شده است.

وی ادامه داد: قیمت کامودیتی‌ها نیز بهتر شده است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه فضای روانی بازار هم به خاطر شرایط امروز –سه‌شنبه ۱۵مهر- مثبت است، اظهار کرد: این شرایط مورد اشاره کمک می‌کند تا فردا تقریبا بازار مثبت شود. در کنار این عوامل تعداد زیادی نماد و سهم هستند که طی چند وقت اخیر اصلاح قیمت کرده‌اند. سهامی از گروه‌های سیمانی، ساختمانی، دارویی و گروه‌های کوچک‌ دیگر هستند که شرایط‌َشان بهتر شده است.

وی افزود:  همچنین گروه‌های بانکی هم شرایط معاملات‌شان طی این هفته خوب بوده است و یک جو مثبت در بازار وجود دارد. همچنین گروه خودرو هم معاملات‌شان بهتر شده است. این عوامل کمک می‌کند تا شرایط بازار مثبت شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: ماهیت بازار نوسانی است، نمی‌توان گفت بازار برگشته است. براساس مشاهدات فعلا بازار روند مثبت ندارد. حداقل بازار روند مثبت ندارد.

قدوسی بیان کرد: برای اینکه بازار بتواند روند مثبتی بگیرد باید چند روز مداوم با حجم بالا مثبت باشد. تا به اطمینان برسیم که کف‌سازی انجام شده و بازار می‌خواهد با روند مثبت ادامه پیدا کند.

کد خبر 418241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =