وزیر صمت نیامده خبر خوش داد/  رویکرد جدید معدنی وزارت صمت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان "به‌دنبال حذف موانع و امضاهای طلایی هستیم" گفت: ظرف سه ماه آینده معادن حبس‌شده آزاد می‌شوند که ظرفیت جدید برای اشتغال و توسعه کشور است.

به گزارش صدای بورس،علیرضا رزم‌حسینی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس و نشست با فعالان اقتصادی این استان بر ضرورت تقویت بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: به‌دنبال حذف موانع تولید و امضاهای طلایی هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: فعالان اقتصادی اگر نسبت به امنیت و تسهیل در مسیر سرمایه‌گذاری اطمینان داشته باشند، با خیال راحت وارد حوزه تولید و اشتغال می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در دولت نیز تأکید رئیس جمهور، هماهنگی میان نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط در پشتیبانی از تولید است، یادآور شد: هماهنگی بسیار خوبی میان وزارت صمت، جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی وجود دارد.


تغییر برخی سیاست‌ها برای حمایت از واحدهای تولیدی با تعامل با بانک مرکزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جهت تغییر برخی سیاست‌ها برای حمایت از واحدهای تولیدی، در تعامل با بانک مرکزی تلاش خواهیم کرد.
رزم‌حسینی گفت: علی‌رغم همه تحریم‌ها و ‌مشکلات اما به‌سمت فراوانی کالا، افزایش تولید، سه‌شیفته کردن واحدها، تکمیل زنجیره‌ها و فعال‌سازی واحدهای راکد و ظرفیت‌های خالی حرکت خواهیم کرد.
وی همچنین اعلام کرد: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در خصوص احیای واحدهای راکد و غیرفعال سراسر کشور مسئولیت دارد و این مهم را در دستور کار قرار می‌دهد.


باور کنیم که در جنگ اقتصادی قرار داریم
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: باید باور کنیم که در یک جنگ اقتصادی تمام‌عیار قرار داریم و علاوه بر تحریم‌ها، کرونا هم اضافه شده که هزینه‌های درمان و سلامت را به کشور تحمیل کرده است.
رزم‌حسینی در ادامه تصریح کرد: اما با وجود همه این مشکلات کمبود کالایی در کشور وجود ندارد.


ضمن حفظ پایه پولی شرایط و مسیر واردات مواد اولیه را تسهیل می‌کنیم
وی با اعلام اینکه اعمال برخی محدودیت‌ها در بانک مرکزی به‌سبب کمبود منابع ارزی بوده است، گفت: این موضوع به فعالان اقتصادی فشار آورده است اما درصدد آن هستیم که ضمن حفظ پایه پولی شرایط و مسیری را فراهم و هموار کنیم تا واردات مواد اولیه به‌راحتی صورت گیرد.
وزیر صمت در خصوص بازرسی‌ها نیز بیان کرد: بازرسی از بازار باید توسط خود مردم انجام شود به این معنا که بازرسی‌ها باید مردمی و ثبات نسبی قیمت بر بازار ایجاد گردد.


ازادسازی معادن حبس‌شده ظرف سه ماه آینده
رزم‌حسینی اعلام کرد: ظرف سه ماه آینده معادن حبس‌شده آزاد می‌شوند که ظرفیت جدید برای اشتغال و توسعه کشور است.


درصدد حذف بخشنامه‌های زائد و رفع موانع و بروکراسی‌ها هستیم
وی از تفویض اختیارات لازم به استان‌ها خبر داد و گفت: درصدد حذف بخشنامه‌های زائد و رفع موانع و بروکراسی‌های سخت اداری هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از این نشست از استاندار و رئیس سازمان صمت فارس خواست پیگیر موارد مطروحه در این جلسه باشند.

منبع: شاتا

کد خبر 417907

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =