تحولات بازار فولاد در عرصه بین الملل/ جایگاه ایران چندم است؟+ نمودار

انجمن جهانی آهن و فولاد از رشد ۱۱.۳درصدی تولید فولاد ایران در ۸ماهه نخست سال جاری میلادی و افت قابل توجه تولید فولاد در کشورهای صنعتی مثل آمریکا، آلمان،‌ فرانسه و کانادا خبر داد.

به گزارش صدای بورس، در شرایط کنونی و بعد از موج سوم کرونا وضعیت صنایع در تمام دنیا با بحران روبرو است. براساس نظر کارشناسان متوسط میزان سفارشات برای صنایع بنیادی همچون فولادنسبت به مشابه سال قبل کاهش یافته است و آمار ها نشان می‌دهد چین میزان خرید کامودیتی های خود را کاهش داده است. با این وجود در ایران آمارها از رشد تولید فولاد خبر می‌دهد.

 انجمن جهانی آهن و فولاد در جدیدترین گزارش خود از رشد ۱۱.۳درصدی تولید فولاد ایران در ۸ ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

تولید فولاد ایران که در ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۶.۷۳۹ میلیون تن گزارش شده بود در ۸ ماه نخست ۲۰۲۰ به ۱۸.۶۲۵ میلیون تن افزایش یافته است.

رشد ۱۱.۳درصدی تولید فولاد ایران طی این مدت با وجود تحریم‌های آمریکا در حالی است که بسیاری از کشورهای صنعتی تحت تاأثیر شیوع کرونا با کاهش شدید تولید فولاد خود مواجه شده‌اند.

تولید فولاد آمریکا در ۸ماهه نخست سال جاری میلادی افت ۱۹.۸درصدی داشته است و تولید فولاد آلمان در این دوره ۱۶.۵ درصد، فرانسه ۲۷.۶ درصد، انگلیس ۵.۷ درصد، کانادا ۱۶.۵ درصد، ژاپن ۱۹ درصد، عربستان ۱۸.۳ درصد، قطر ۴۷.۱ درصد و هند ۱۸.۸ درصد افت داشته است.

کل تولید فولاد جهان در ماه‌های ژانویه تا اوت امسال با کاهش ۴.۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۱۱۸۷ میلیون تن رسیده است.

منبع: تسنیم

کد خبر 417905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =