۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶

طلای آب شده باید در گردونه صنعت بماند

ابراهیم محمد ولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر
طلای آب شده باید در گردونه صنعت بماند

ریزش‌های بورسی از اواخر تیرماه 99موجب شد بخشی از سرمایه‌ها از این بازار به سمت بازارهای موازی همچون مسکن، خودرو، طلا و ارز حرکت ‌کند.

به گزارش صدای بورس، بازارهای مختلف با هم مرتبط هستند. بورس و تحولاتی که در آن رخ می‌دهد بر بازار طلا و سکه و قیمت طلا و سکه اثر گذار است. همواره حرکت سرمایه‌ها از بازاری به سمت بازار دیگر رخ می‌دهد. افزایش تقاضای بیشتر امروز برای طلای آب شده نشان دهنده این است که نگاه به طلا بیش از پیش نگاه سرمایه گذارانه شده است و یکی از عوامل این تقاضا، ریزش بورس است

ریزش‌های بورسی از اواخر تیرماه 99موجب شد بخشی از سرمایه‌ها از این بازار به سمت بازارهای موازی همچون مسکن، خودرو، طلا و ارز حرکت ‌کند. تقاضا برای حضور در بازار طلا و آن هم طلای آب شده برای بازار طلا سود آوری چندانی ندارد. صنعت طلا باید در بخش مصنوعات طرفدار عام داشته باشد نه در بخش طلای آب شده.

مردم اگر طلاهای آب شده بخرند تحولی در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله تولید، صنعت و صادرات ایجاد نمی‌شود. طلای آب شده باید در گردونه صنعت طلا و در بخش تولید طلای مصرفی به گردش دربیاید، در مغازه ها و کارگاه ها به مصنوعات نهایی همچون گردنبند، دستبند و... تبدیل شود و در مغازه‌های طلا فروشی عرضه شود.

ای کاش نقدینگی‌های مردم در مسیر دست و منظقی در بخش تولید هدایت می شد. در بخش طلا نیز درست این است که مردم به جای آنکه نگاه سرمایه گذارانه به طلا داشته باشند، تنها برای خرید مصنوعات وارد بازار طلا شوند. با این حضور علاوه بر اینکه چرخ صنعت ساخت طلا به حرکت در می آمد، اشتغال و درآمد زایی را نیز در پی خواهد داشت.

کد خبر 417192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =