سه دلیل برای مثبت ماندن بازار سرمایه در هفته آینده

یک کارشناس بازار سرمایه با سه دلیل پیش‌بینی کرد که بازار سرمایه هفته بعد مثبت خواهد ماند.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل بورس در آخرین روز کاری هفته با افزایش 39514 واحدی بر روی کانال یک میلیون و 704 هزار و 107 واحدی آرام گرفت،‌ در حالی که بورس برای سومین روز کاری این هفته مثبت شد و امیدها نسبت به این بازار تا حدی احیا شد.

محمد آرام کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار صدای بورس پیش‌بینی خود از وضعیت بورس در هفته آینده را این چنین مطرح کرد: اتفاقاتی که در بورس رخ داده و اقبال مجددی که سرمایه‌گذاران خرد از بورس انجام داده‌اند به چند دلیل در هفته‌های بعد تداوم خواهد داشت.

گزارش بهتر شش ماهه شرکت‌ها
وی افزود: بعد از شهریور شرکت‌ها گزارش‌های عملکردی‌شان از شش ماهه اول سال را منتشر می‌کنند. طی سه ماه اول سال به دلیل شرایط کرونایی عملکرد شرکت‌ها خوب نبود اما در سه ماه دوم شرکت‌ها رشد داشتند،‌ بنابراین وضعیت عملکرد شرکت‌ها طی شش ماه بهتر خواهد بود و این موضوع افراد را برای سرمایه‌گذاری تشویق می‌کند.

سیاست‌های حمایتی از پتروشیمی و پالایشگاه
آرام تصریح کرد: سیاست‌های حمایتی که دولت در بخش پتروشیمی‌ و پالایشگاه‌ها انجام داده است و بخشی از این حمایت‌ها عملی شده است همچون تخفیف‌هایی که درباره خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها اعمال شده است و اطلاعات این موضوعات افشا شده است از حمله عواملی است که برای مشتریان این بخش جذاب است.

وی گفت:‌ زمزمه‌هایی هم مطرح می‌شود که این تخفیف قرار است نسبت به سال گذشته شرکت‌های این بخش هم اعمال شود به این ترتیب شرکت‌های پتروشیمی در وضعیت سودآوری قرار خواهند گرفت.

اثرات سریع رشد قیمت ارز در بعضی صنایع
آرام اظهار کرد: با توجه به قیمت ارز و افزایش آن به نظر می‌آید در روزهای آینده اثرات مثبت آندر بخش فولادی و صنایع مس خیلی زود خود را نشان دهد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان به افرادی که فکر می‌کنند شرایط ارزی تداومی ندارد این‌گونه توصیه کرد: سهام‌داران به سراغ شرکت‌های ارز بنیان بروند و در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

وی در پایان تأکید کرد:‌ هفته آینده تقاضای بهتری نسبت به بورس خواهیم داشت.
 

محمد فیروزی

کد خبر 416777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =