بانک قرض الحسنه رسالت مجوز افزایش سرمایه گرفت

با صدور مجوز از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک قرض‌الحسنه رسالت افزیش سرمایه ۲۸۸ درصدی را خود را نهایی می‌کند.

به گزارش صدای بورس، این بانک در نظر دارد تا سرمایه فعلی خود را از ۵۰ میلیارد تومان به بیش از ۱۹۴ میلیارد تومان معادل ۲۸۸ درصد، افزایش دهد.

تامین مالی این بانک حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و برای اصلاح ساختار مالی انجام می‌شود. در اجرای قانون بازار اوراق بهادار (مصوب آذرماه ۸۴)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت در سازمان بورس مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نشد و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع است.

همچنین موضوع افزایش سرمایه اصلاح ساختار مالی در اجرای مفاد مادۀ ۱۴ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی (مصوب ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۸ مجلس) است.

لازم به ذکر است که انجام افزایش سرمایه فوق، حداکثر تا ۶۰ روز از تاریخ این مجوز امکان‌پذیر خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال مجوز شده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جدید از این سازمان خواهد بود.

همچنین مطابق مادۀ ۲۱ قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نیست.

کد خبر 416772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =